Nepodceňte to!

Seřízení oken před zimou: Expert poradil, jak na to! VIDEONÁVOD

Letní teploty už jsou dávno za námi, a tak nastalo období, kdy bychom se měli zaměřit na přípravu našich domů a bytů před zimou. Na co ale často zapomínáme, je údržba plastových oken, která pak v zimě nemusí správně těsnit. Jak je tedy správně připravit na chladné období?

Redakce TN.cz se proto vydala za odborníkem, který ukázal, jak se o plastová okna starat tak, aby nám vydržela co nejdéle. Právě parné léto na nich totiž mohlo nadělat paseku.


1) Okna pořádně umyjte

Slunce dokáže nečistoty jako jsou prach nebo pyl doslova "zapéct" do oken. Příjemné podzimní teploty proto vyzývají k jejich důkladnému umytí. Okna potřebují především měkký hadr a vlažnou vodu s trochou neagresivního saponátu. S tím umyjte z obou stran skla, rámy, křídla i těsnění.


V žádném případě okna neotírejte nasucho, prachové částice mohou povrch poškrábat. To samé platí i pro hrubé náčiní jako jsou například drátěnky.

 


"Nezapomeňte také pročistit odtokové otvory v dolní části rámů, kudy z profilu odtéká kondenzát a voda, která se tam může dostat při prudkém dešti. Průchodnost otvorů je nezbytná pro správnou funkci okna," řekl TN.cz Pavel Kašpar, odborník na údržbu plastových oken.

 

Jaké další zásady je potřeba dodržovat? Čtěte na další stránce! 

1
2 3
Související témata:
nor TN.cz