výkup vlašských ořechů

Máte přebytek vlašáků? Poradíme vám, jak je nejlépe zpeněžit!

ořechy
Zdroj: Profimedia

Jste zavaleni hromadou vlašských ořechů a nevíte, co s nimi? Prodejte je! Připravili jsme pro vás přehled míst, kde "vlašáky" nejlépe udáte!

Sezóna vlašských ořechů se pomalu blíží ke konci a vy ořechů máte tolik, že byste si mohli zařídit snad i svůj vlastní obchůdek. Máme pro vás dvě varianty. Buď si jadýrka dávejte ke snídani, obědu i večeři nejlépe každý den (ořechy jsou přece velmi prospěšné pro organismus), nebo na úspěšné sezóně zkuste trochu vydělat. Takových 120 Kč za kilo je slušná kompenzace.

 

Ačkoli byla letos matička příroda opravdu štědrá, přesto jsou lidé, kteří svou šanci promarnili a nekoupili si ořechy včas. Často se ale tento problém netýká jen jednotlivých lidí, kteří shání ořechy na vánoční cukroví, poptávají je i cukrárny a soukromé firmy. Zkuste tedy oslovit i je! A kde ještě můžete ořechy nejlépe zpeněžit?

 

 

Zřejmě největším odběratelem je firma OVO - IMONT, spol. s. r. o., která se zabývá nejen výkupem jader vlašských ořechů, ale i výkupem spadaných jablek a jiného ovoce. V současnosti má své pobočky v Brně, Přerově, Prostějově a Vyškově. Každá z těchto poboček má pak svou nezávislou síť výkupen.

 

 

Jádra vlašských ořechů celoročně vykupuje i společnost Drago, spol. s. r. o. Ta vám za kilogram ořechů dá až 100 Kč. Firma navíc nově vykupuje za 180 Kč i lískové ořechy s minimální velikostí jader 11 milimetrů. Firma má své pobočky v Olomouci, Přerově a Uherském Hradišti, je ale možné domluvit se na způsobu přepravy.

 

 

Nejvýhodnější je však podle všeho zacílit na jednotlivé osoby, které své poptávky zveřejňují hlavně na internetových bazarech. Lidé jsou tu ochotní dát za vyloupané ořechy až 170 Kč. Největší poptávku pak očekávejte v okolí velkých měst. Ořechů je tu opravdu nedostatek a lidé si velmi dobře uvědomují, že větší nákup ořechů v supermarketech znatelně provětrá peněženku.

 

Mnoho zájemců nejen z velkých měst najdete například zde.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vyhrál v loterii. Přítelkyně ho chytla za rozkrok a odmítla pustit! Další bohatství vyhrál u soudu

Ladislav Potměšil smutní. Pergnerová ho připravila o 800 tisíc korun

 

 

Související témata:
lud TN.cz