Je to snadné

Máte rodinný rozpočet v minusu? Zkuste pár triků, jak peníze zkrotit

Peněženka
Zdroj: TN.cz
Téma:

Samozřejmě je možné pustit se ihned do velkého rodinného auditu. Pokud vás ale tato myšlenka straší, začněte alespoň těmito malými kroky.

Jako první radíme založit si jednoduchou tabulku s měsíčními výdaji na jedné straně a příjmy na druhé. Na tento krok je třeba dostatek pečlivosti a času. S příjmovou stranou nebývá práce, ale výdaje je potřeba důkladně rozepsat do několika podkategorií. Vytvoří si každý podle svého.

 

Tato činnost je dobrá v tom, že se chtě nechtě zabruslí i na pojištění, trvalé platby, bankovní účty, spotřebu energií, potraviny, oblečení, půjčky, mimořádné opravy, spoření, investice a další. Proto je vhodná doba na to, podívat se na dané položky podrobněji.

 

Pamatujte, každých ušetřených 100 korun za měsíc je 1 200 korun ročně!

 

Výsledek vedení tabulky pomůže odhalit, kde peníze unikají, ale donutí i zamyslet se nad jednotlivými položkami a jejich důležitostí v rodinném rozpočtu. Pomoc s vedením rozpočtu mohou i mobilní aplikace jako Wallet, Toshl, eÚčty.cz.

 

 

Pořádek je dobré si udělat i ve skříních a sklepě. Odhalí mnoho přebytečných věcí. Můžete třeba udělat dobrý skutek anebo některé věci prodat a přispět tím do rodinného rozpočtu.


ČTĚTE TAKÉ:

Omezený rozpočet na vánoční dárky? NÁVOD, jak chytře nakoupit ve slevách
Chcete ušetřit? Pak nejdříve musíte zjistit, za co nejvíce utrácíte!

TN.cz