digitální detox

Radši chodit naboso, než být bez mobilu! Závislým pomůže detox

Lety do středomoří
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Téma:

Lidé se stále více stávají závislými na chytrých telefonech a tráví na nich spoustu času. Závislosti se však můžete zbavit, a to pomocí digitálního detoxu. Pro něj je ideální dovolená, především v místech, kde není ani wi-fi.

Patříte mezi lidi, kteří tráví na svém smartphonu hodně času a neumíte si bez něj představit ani minutu? Pak nejspíš máte nomofobii, tedy strach z odloučení od telefonu. Podle portálu techjury.net má tuto fobii až 66 procent lidí na světě. Pětina by pak raději chodila týden naboso, než aby odevzdala svůj mobil.

 

Pokud se závislosti chcete zbavit, můžete vyzkoušet digitální detox. Někomu postačí jen vypnout internet, někdo potřebuje více času, a proto je ideální spojit detox třeba s dovolenou. Nejlépe si vybrat ta místa, kde internet vůbec není, a to ani připojení k wi-fi.

 

V zahraničí už některé hotely začaly s detoxikací pomáhat. Například The Westin v irském Dublinu nabízí balíček, který obsahuje mapu s památkami, relaxační vonnou svíčku nebo deskovou hru, informoval portál digitaldetoxholidays.com. Na recepci pak můžete odložit svůj chytrý telefon a vzít si ho až po skončení pobytu.

 

 

Detox si mohou užít lidé také ve Španělsku, v Itálii nebo ve Švýcarsku. Vhodné jsou ale i exotické destinace, kde si lidé mohou užít řadu aktivit, ke kterým mobil vůbec nepotřebují.

 

S digitálním detoxem však můžete začít i doma. Veškeré technologie držte daleko od své ložnice nebo jídelního stolu. Pokud si užíváte čas se svou rodinou, dejte například vaše mobily na jedno místo a hlavně daleko od vás, uvedl deník Telegraph. A když vyrazíte ven na procházku, mobil nechejte doma. Sluníčko si totiž můžete užívat i bez něho.

reg TN.cz