nelegální obchod

Matka a syn společně pěstovali marihuanu. Tu jim sklidili policisté

Téma:

Kuriózní případ teď rozplétá policie v Hradci Králové. Matka se synem tam ve sklepě svého domu pěstovali marihuanu. Když si pro ně přišli kriminalisté, měli připravené hned dva důvody, proč se do nelegálního obchodu pustili.

Matka a syn spolu žili v domě v centru města. Žena podle vyšetřovatelů zahradničení velela. Syn pomáhal, velké množství marihuany prý sám spotřeboval. Co zbylo, na tom vydělávali. "Drogu prodali v minimálně 156 případech," potvrdila policejní mluvčí Iva Kormošová.

 

U výslechu se hájili tak, že ze čtyřiceti procent trávy prý dělali léčivé masti. Jenže žádné se u nich nenašli. A taky prý spláceli stotisícový dluh za vodu, která údajně unikala z proraženého potrubí.

 

Policie zabavila 111 rostlin a taky jeden kilogram sušeného materiálu. Oběma hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

 

 

Příbuzní fungovali prý jako dealeři. Kolem drog a konopí se najdou i další kuriozity. Patrně nejstarší obviněnou drogovou dealerkou v Česku byla dvaasedmdesátiletá žena z Pacova. Podle svých slov v tom ale byla nevinně. Prý se jen starala o úrodu svého vnuka.

 

Pěstitelé drog se snaží svoji úrodu i šikovně maskovat. Cizinec měl v Pardubicích v přízemí panelového domu krámek s potravinami a ve sklepě stovky rostlin konopí.

 Sousedé do poslední chvíle vůbec nic netušili. Jen si občas postěžovali, že živnostník ráno neměl čerstvé rohlíky.

pan, Petr Brzek TN.cz