Smutný příběh

Matce čtyř dětí vzali dávky, neměla ani na topení. V bytě umrzla!

Elaine Morrall
Zdroj: facebook
Téma:

Matku čtyř dětí z anglického Runcornu našli doma mrtvou! Podle rodiny umrzla, topení totiž zapínala jen na dobu, kdy děti dorazily ze školy. Kvůli nemoci nemohla najít práci a sociální dávky jí přestaly úřady vyplácet. Právě stát viní rodina z Elaininy smrti.

Elaine Morrallová trpěla anorexií a měla psychické problémy. Kvůli své nemoci si nedokázala udržet práci, starala se navíc o čtyři děti. Před několika měsíci jí navíc úřady sebraly sociální dávky, protože se nedostavila na jednu z povinných schůzek, píše portál Daily Mirror.

 

Osmatřicetiletá Britka si proto nemohla dovolit topit v bytě celý den. Topení prý zapínala jen na dobu, kdy byly doma její děti. Na začátku listopadu ji rodina našla v bytě mrtvou. Byla promrzlá, i když na sobě měla kabát, svetry a šálu.

 

Elainina matka se teď snaží na příběh upozornit, burcuje také úřady, které měly dávky pro její dceru na starosti. Na facebooku zveřejnila Linda Morrallová srdceryvný příspěvek, ve kterém popisuje marný boj s byrokracií.

 

 

GALERIE: Elaine přišla o dávky, umrzla v bytě

1
/
4
Zdroj: facebook
Elaine Morrall - 1

 

"Trpěla depresemi, měla poruchu příjmu potravy a další problémy. V posledních měsících byla několikrát hospitalizovaná. To, že ležela v nemocnici, ale údajně není omluva, aby vynechala jednu schůzku," napsala Linda.

 

"Přestože jsem ji omluvila, že se kvůli nemoci nemůže dostavit, sociální dávky jí přestali vyplácet. Nemohla platit ani nájem a kvůli tomu teď má jít k soudu. Ten se koná v pondělí. Je to, že zemřela, dostatečná omluva, aby k němu nemusela? Muselo se to stát, abychom dokázali, jak je nemocná?" píše zoufalá matka.

 

 

Její příspěvek sdílely na sociální síti tisíce lidí. Většina z nich byla zděšena, že se něco podobného vůbec může stát. "Kolik lidí musí ještě zemřít, než si vláda uvědomí, že zabíjí nevinné?" ptají se spolu s Lindou.

 

K případu už se vyjádřil mluvčí příslušného úřadu. "Chápeme, že se lidé nemohou z různých důvodů účastnit schůzek, proto se vždy snažíme najít náhradní termín. Rozhodnutí o dávkách vždy konáme na základě všech poskytnutých informací, včetně lékařských zpráv. Každý, kdo nesouhlasí, se může odvolat," uvedl.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Gabrielovi († 33) radost z nové práce dlouho nevydržela. Matce poslal fotku a zemřel!

Manželé během střelby ve Vegas unikli smrti. Pak ale přišla těžká rána osudu! Neuvěříte, co se stalo

Máte děti? Využijte státních příspěvků!

epa TN.cz