Drsný případ z Vídně

Matka držela 45letého syna půl roku ve sklepě, jel rovnou do nemocnice

Sklep, zámek - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
10.9. 2020 14:37
Téma:

Pravděpodobným týráním se zabývají vídenští policisté. Od dubna se ho měla dopouštět 77letá žena, která údajně zavřela svého 45letého syna na půl roku do sklepa domu na západě rakouské metropole. Ve středu sama zavolala záchranku, muž musel okamžitě do nemocnice.

Zuboženého 44letého muže si ve středu odpoledne převzali do péče záchranáři, kteří ho převezli do jedné z vídeňských nemocnic. Kvůli "otřesnému hygienickému stavu" svého syna, který ležel ve sklepě, je přivolala jeho 77letá matka.

 

Cestou do nemocnice muž záchranářům popsal, že do suterénu domu v západním obvodu Penzing rakouské metropole ho už v dubnu zavřela právě matka, píše portál krone.at. Až dosud se neměl dostat ze sklepa ven.

 

Záchranáři zalarmovali policisty, kteří zahájili vyšetřování. Není však zatím jasné, jaké motivy by ženu k takovému jednání vedly. Je podezřelá z omezování osobní svobody. 

 

 

Podle policejního mluvčího Daniela Fürsta zatím strážci zákona nemohli zbědovaného muže vyslechnout. Svou verzi jim zatím nesdělila ani podezřelá.

TN.cz