vražda v přerově

Matka (23) měla brutálně zabít tříletou dcerku. Policisté navrhli obžalobu

Smrt dítěte v Přerově - 1
Zdroj: TV Nova
K hrůznému činu došlo v srpnu minulého roku
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
18.6. 2020 10:00
Téma:

Olomoučtí kriminalisté podali návrh na obžalobu 23leté ženy z Přerova, která měla loni v srpnu zavraždit tříletou dcerku. Za zvlášť závažný zločin vraždy jí hrozí 20 let ve vězení nebo dokonce výjimečný trest. Holčička podle policie zemřela trýznivou smrtí.

"Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje v těchto dnech předali na krajské státní zastupitelství Ostrava, pobočka Olomouc spis s návrhem na podání obžaloby třiadvacetileté ženy z Přerova pro zvlášť závažný zločin vraždy její tříleté dcery," uvedl mluvčí policie Libor Hejtman.

 

Dodal, že mladé matce hrozí v případě odsouzení 15 až 20 let ve vězení, či dokonce výjimečný trest. K otřesnému činu došlo podle vyšetřovatelů loni 14. srpna. Matka ten den zmateně pobíhala ulicemi na okraji města, její tělo bylo zakrvácené. Když policisté poté, co ženu zadrželi, zjistili, že má malé dítě, jeli k ní domů. Tam našli zuboženou holčičku mrtvou.

 

 

Dítě na sobě mělo několik zranění a zřejmě dlouho trpělo, než umřelo. Matka ho měla mimo jiné škrtit kabelem od pračky. Zatím není jasné, co bylo motivem vraždy. Žena se měla až do onoho osudového dne o dítě řádně starat. Podle příbuzné na sobě neměla žádné modřiny či jiné známky týrání a ani otec, který si holčičku od matky bral, nic zvláštního nezpozoroval.

 

Více informací k případu se dozvíte v reportáži TV Nova:

Související témata:
TN.cz