Nemá u sebe léky

Matka nemocného Patrika poslala zoufalý vzkaz. Hledají ho 6. den!

Téma:

Už šestý den policisté marně hledají 19letého studenta, který je v ohrožení života. Patrik Dědič podle rodiny upadl do depresí a bez vysvětlení zmizel. Je přitom nemocný a musí brát léky. Na diváky TV Nova se obrací i nešťastná matka mladého muže.

"Páťo, prosím tě, vrať se, my jsme všichni zoufalí. Proč? Co se stalo? Babička s dědou, všichni jsou z toho moc zoufalí. Vždyť já tě mám taky ráda, to víš," poslala matka pohřešovanému mladíkovi vzkaz.

 

Mladík nejprve přestal chodit do školy v Mladé Boleslavi, o čemž jeho rodina neměla tušení. S matkou málo komunikoval a podle jejího vyjádření upadal stále častěji do depresivních nálad. 26. února zmizel z domova, a žena se proto obrátila na policii. Na výzvu zareagovalo několik svědků.

 

"My jsme zatím zjistili, že ho spatřil svědek 27. února na nástupišti dokského vlakového nádraží kolem 15:20, kde měl nastoupit do rychlíku směřujícího na Rumburk. Na nádraží prozatím jeho stopa končí," popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

 

Patrik Dědič trpí poměrně vzácnou Crohnovou nemocí, a musí brát pravidelně léky. Rodina se domnívá, že právě nemoc se mohla podepsat i na jeho duševním stavu. S matkou mají přitom výborný vztah a jde o jeho první odchod z domova za podivných okolností.

 

Mladík měří 175 centimetrů, je hubený. Má modré oči, hnědé, krátké vlasy a oválný obličej. Při odchodu z domova měl černou zimní bundu s modrými zipy po stranách a tmavé rifle. Nosí černé kotníkové boty a látkový černošedý batoh. Pokud jste ho viděli nebo víte, kde by mohl být, obraťte se na policii na tísňové lince 158.

Ivan Berka/epa TN.cz