Spojené státy

Matka s dcerou zabily těhotnou ženu! Pak jí vyřízly z břicha dítě

Americkým Chicagem hýbe brutální vražda těhotné dívky, kterou policie hledala od 23. dubna. Do svého domu ji nalákala žena, která jí slíbila výbavičku pro novorozence. Místo toho ji ale zabila a dítě z těla vyřezala. Chlapeček sice přežil, ale je napojený na přístroje a v nemocnici bojuje o život.

Na jižní předměstí Chicaga si jen jela pro výbavičku pro svého ještě nenarozeného syna. Domů už se ale nevrátila. Její záhadné zmizení policii zaměstnávalo tři týdny.


“Detektivové našli v popelnici ostatky ženy. Identifikovali ji jako devatenáctiletou Marlene Ochoaovou, budoucí matku,“ sdělil náčelník chicagské policie Eddie Johnson.


Mladou ženu v devátém měsíci těhotenství podle vyšetřovatelů uškrtila šestačtyřicetiletá Clarissa Figueroaová s pomocí své čtyřiadvacetiletéleté dcery. Poté jí ještě nenarozené dítě vyřízla z břicha. “V popelnici jsme našli elektrický kabel, který použili k uškrcení Marlene,“ uvedl chicagský detektiv Brendan Deenihan.

 


Policie obě podezřelé obvinila z vraždy. Čtyřicetiletého přítele Figueroaové stíhá kvůli zatajení činu. Rodina mladé dívky, která už měla s manželem tříletého syna, je zdrcená. “Nevím, proč jí to tihle zlí lidé udělali. Nic jim neudělala. Byla dobrý člověk. Nemůžu tomu uvěřit,“ řekl manžel oběti Yiovanni López.


Oběť i pachatelka se prý poznaly přes sociální síť, kde starší z nich nabízela oblečení pro novorozeně zdarma. Figueroaová se na zločin zřejmě připravovala. Tvrdila, že je těhotná a chlubila se výzdobou pro miminko.


“Spolupracovali jsme s Marleninými přáteli. Jedna nás navedla na facebookovou stránku, kde spolu komunikovaly,“ přiblížil vyšetřování Deenihan.

 


Šestačtyřicetiletá žena v den vraždy zavolala záchranku, že právě porodila a dítě nedýchá. Na internetu pak zveřejnila fotografii s novorozenětem v náručí a žádala o příspěvek ve výši dvě stě tisíc korun na jeho léčbu.


Vyšetřovatele k vražedkyni dovedl až anonym, který jim doporučil zkontrolovat DNA domnělé matky a dítěte. Testy prokázaly, že necelý měsíc starý Yavani, který stále bojuje v nemocnici o život, není její.
 

Kristina Tůmová, rod TN.cz