Spojené státy

Matka s dcerou zabily těhotnou ženu! Pak jí vyřízly z břicha dítě

Téma:

Americkým Chicagem hýbe brutální vražda těhotné dívky, kterou policie hledala od 23. dubna. Do svého domu ji nalákala žena, která jí slíbila výbavičku pro novorozence. Místo toho ji ale zabila a dítě z těla vyřezala. Chlapeček sice přežil, ale je napojený na přístroje a v nemocnici bojuje o život.

Na jižní předměstí Chicaga si jen jela pro výbavičku pro svého ještě nenarozeného syna. Domů už se ale nevrátila. Její záhadné zmizení policii zaměstnávalo tři týdny.


“Detektivové našli v popelnici ostatky ženy. Identifikovali ji jako devatenáctiletou Marlene Ochoaovou, budoucí matku,“ sdělil náčelník chicagské policie Eddie Johnson.


Mladou ženu v devátém měsíci těhotenství podle vyšetřovatelů uškrtila šestačtyřicetiletá Clarissa Figueroaová s pomocí své čtyřiadvacetiletéleté dcery. Poté jí ještě nenarozené dítě vyřízla z břicha. “V popelnici jsme našli elektrický kabel, který použili k uškrcení Marlene,“ uvedl chicagský detektiv Brendan Deenihan.

 


Policie obě podezřelé obvinila z vraždy. Čtyřicetiletého přítele Figueroaové stíhá kvůli zatajení činu. Rodina mladé dívky, která už měla s manželem tříletého syna, je zdrcená. “Nevím, proč jí to tihle zlí lidé udělali. Nic jim neudělala. Byla dobrý člověk. Nemůžu tomu uvěřit,“ řekl manžel oběti Yiovanni López.


Oběť i pachatelka se prý poznaly přes sociální síť, kde starší z nich nabízela oblečení pro novorozeně zdarma. Figueroaová se na zločin zřejmě připravovala. Tvrdila, že je těhotná a chlubila se výzdobou pro miminko.


“Spolupracovali jsme s Marleninými přáteli. Jedna nás navedla na facebookovou stránku, kde spolu komunikovaly,“ přiblížil vyšetřování Deenihan.

 


Šestačtyřicetiletá žena v den vraždy zavolala záchranku, že právě porodila a dítě nedýchá. Na internetu pak zveřejnila fotografii s novorozenětem v náručí a žádala o příspěvek ve výši dvě stě tisíc korun na jeho léčbu.


Vyšetřovatele k vražedkyni dovedl až anonym, který jim doporučil zkontrolovat DNA domnělé matky a dítěte. Testy prokázaly, že necelý měsíc starý Yavani, který stále bojuje v nemocnici o život, není její.
 

Kristina Tůmová, rod TN.cz