Chlapec uvězněný v autě

Matka zamkla syna (3) v autě a šla nakupovat: Plakal a dobýval se ven

Plačící dítě
Zdroj: Getty Images
ilustrační foto
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 15.11. 2019 15:38
Téma:

V úterý večer obdrželi pražští policisté oznámení, že na parkovišti u obchodního centra Chodov je v autě zamčené dítě. Chlapec plakal a zoufale se z auta snažil dostat ven. Pomohli až přivolaní strážníci.

Zhruba tříletý chlapec byl v autě zamčený více než hodinu. Vyděšené a plačící dítě bouchající do oken auta vzbudilo pozornost svědků, kteří zavolali policii. "Byl vyděšený, usedavě plakal a snažil se dostat ven. Strážníkům se ho podařilo po chvilce částečně uklidnit," uvedla Městská policie. Následně mu názornými gesty ukázali, jak otevřít dveře auta.

 

 

Vysvobozený chlapec měl žízeň a potřeboval na toaletu. Hlídka mu obojí zařídila a pokusila se telefonicky zkontaktovat majitele vozu, matku klučíka uvězněného v autě. Jelikož se jim nepodařilo se s ní spojit, museli výzvu vyhlásit rozhlasem do celého nákupního centra. Teprve poté se zhruba třatřicetiletá matka na místo dostavila.

 

 

Záležitost byla nahlášena Odboru sociálně právní ochrany dětí, který se bude případem dále zabývat.

 

Dle reakcí uživatelé sociálních sítí si matka dítěte pomyslný titul "Máma roku" rozhodně neodnese. "Je tohle možný? Rozhodně bych tu osobu nenazývala matkou!" nešetří kritikou.

Podobná situace se stala začátkem týdne také v Praze. Strážnice se musela dostat do auta rozbitým oknem:

 

TN.cz