Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

dobrý skutek

Žena vzala domů bezdomovce. Poté udělala neobvyklé rozhodnutí

Žena se starala o bezdomovce
Zdroj: facebook

Natalie Hawkinsové vadilo pomyšlení, že lidé spí venku v mrazivém počasí, které trápilo britský Wales v minulém týdnu. Rozhodla se pozvat domů mladíka, který spal v opuštěné garáži. Odejít ho už nenechala...

"Venku šíleně sněžilo. Můj syn Jack byla doma a já jsem seděla v kuchyni s mojí sestrou. Najednou jsem řekla – 'představ si spát venku, to musí být hrozné'," řekla Natalie. Patnáctiletý Jack odpověděl, že zná Keirana Kildayho, který spává v opuštěné garáží.

 

"Řekla jsem mu, ať mu zavolá a pozve ho k nám," popsala jednačtyřicetiletá žena, která má tři děti. Keiran se za hodinu objevil před jejich domem. "Byl celý nervózní a promrzlý," popsala.

 

 

 

Keiran žil v té době bez domova deset měsíců. Ocitl se na ulici krátce poté, co se jeho rodina odstěhovala pryč. Nějakou dobu spal ve stanu. Později se přemístil do opuštěné garáže.

 

"Hodně jsme ho soudila. Říkala jsem si, že je to třeba alkoholik. Myslela jsme si, že bere drogy," popsala. "Nebyl vůbec takový," dodala. Poté, co čtyřiadvacetiletého mladíka lépe poznala, se rozhodla mu pomoci a nedovolila mu odejít. Založila pro něj sbírku a stránku na Facebooku, kde informuje o jeho situaci.

 

Lidé mu chtějí pomoci – darovali mu například oblečení. "Moje oblečení smrdělo. Měl jsem jednu soupravu oblečení, ve které jsem chodil jen na zkoušky s mojí kapelou. Nechtěl jsem, aby lidé poznali, že jsem bezdomovec," popsal Keiran. "Myslel jsem, že budu na ulici jen chvíli. Ale když už na ní jste, je těžké se z ní dostat. Bylo mi tak hrozně, že jsem nemohl ani ráno vstát," řekl Keiran. 

 

Natalie byla v šoku, kolik lidí mladíkovi poslalo peníze. "Chtěli jsme jen vybrat třeba sto liber (3 tisíce korun), abych mu mohla koupit oblečení," popsala. Už vybrala více než 60 tisíc korun.  Keiran, který bude hledat vlastní bydlení, chce svým příběhem povzbudit ostatní bezdomovce, kteří se bojí o svém problému mluvit. "Snažil jsem se, aby moje tajemství nikdo nevěděl. Myslel jsem si, že je to trapné, ale nebylo," zakončil.

ham TN.cz