Dramatická záchrana

Zoufalá matka vyhodila děti z okna hořícího bytu, sama zemřela

Téma:

Svět obletěly záběry dramatické záchrany dvou dětí v Číně, které jejich matka vyhodila z okna hořícího bytu. Zoufalá žena pak chtěla vyskočit i sama, ale omdlela a následně zemřela. Svým hrdinským činem zachránila oběma dětem život.

Z okna bytu ve čtvrtém patře se valil kouř. Zoufalá matka z něj nejprve vyhodila přikrývky a prostěradla. Jakmile viděla, že je lidé roztáhli, vyhodila z okna svého devítiletého syna, vzápětí pak svou tříletou dceru. Lidé na chodníku na ni křičeli, aby sama skočila.

 

Žena už to ale nestihla. Kouř ji přidusil a omdlela. Hasiči ji nalezli v bezvědomí. Nepomohl ani okamžitý převoz do nemocnice, kde se ji lékaři pokusili oživit. "Žena zemřela. Obě děti jsou mimo ohrožení života," uvedla nemocnice v prohlášení.

 

Stav obou dětí je stabilizovaný. Holčička utrpěla zlomeniny nohy a čeká ji operace. Chlapec požár bytu přežil jen s několika méně závažnými popáleninami. V nemocnici je s nimi jejich otec, který v době tragédie nebyl doma.

 

Požár v domě ve městě Sü-čchang v provincii Che-nan v centrální části Číny vypukl v sedm hodin ráno, kdy matka i její dvě děti spaly. Když je kouř probudil, bylo už pozdě - požár je odřízl od únikové cesty a neměly kudy utéct. Statečná matka proto zvolila jedinou možnost, jak své děti zachránit.

 

 

Pod okny domu stáli sousedé, kteří měli štěstí a probudili se dříve. Ve chvíli, kdy žena viděla, že jsou připravení její potomky chytit, vyhodila je ven. Odvážným činem svým dětem zachránila život.

 

Nikdo další při požáru nezemřel, ani neutrpěl zranění. Jeho příčina zatím není jasná. Případ už vyšetřuje policie.
 

Související témata:
vbo, Kateřina Kučerová TN.cz