tragédie ve žďáru

Matka ženy, která ubodala Petra: "Barborka je učitelské dítě"

Barbora Orlová
Zdroj: ČTK
Barbora je podle své maminky citlivá a příjemná...

Plakala do telefonu a tvrdila, že její Barunka byla moc hodná, citlivá a příjemná dívka. Přečtěte si rozhovor s matkou ženy, která se ve Žďáru proměnila v monstrum a ubodala ve škole šestnáctiletého Petra.

Matka Barbory Orlové (26), která ubodala studenta Petra Vejvodu, poskytla první rozhovor TN.cz. Říká v něm, že po prvním incidentu s nožem, kdy její dcera útočila ve škole v Havířově v roce 2012, věřila, že psychický stav Barunky se zlepšil.

 

Obsáhlý rozhovor také poskytla deníku Blesk. Svěřila se v něm, co podle ní bylo u dcery spouštěčem schizofrenie.
"Barborka je učitelské dítě. Velmi citlivá a příjemná holka, která o sobě hodně dbala. Vyučila se kadeřnicí a udělala si nástavbu s maturitou," popsala listu.

 

Nemoc se podle ní u dcery začala projevovat, když jí bylo asi šestnáct, tedy stejně jako její oběti Petrovi. Barbora se tehdy po rozchodu s přítelem začala uzavírat do sebe a mít halucinace.

 

 

"Barunka se začala bát venku. Po stěhování se bála souseda. Tvrdila, že jí dal do mozku čip. Hlas imaginárního člověka ji naváděl k různým věcem," řekla nešťastná maminka Blesku.

 

 

Podle matky už při prvním útoku v havířovské škole Barbora chtěla, aby ji policisté zabili a zbavili ji tak trápení. Stejný motiv měla mít při vraždě v té žďárské. "Rodiny mrtvého chlapce je mi líto. Nedá se to slovy vyjádřit. Rodině chlapce bych se chtěla omluvit. Ale taky jim vysvětlit, že dcera je opravdu nemocná."

 

hel TN.cz