Dvojnásobná vražda

Matku a bratra měl ubodat kvůli penězům! U soudu dostal 20 let

Téma:

Na dvacet let poslal brněnský krajský soud do vězení pětadvacetiletého muzikanta a bývalého studenta medicíny Marka Čápa, který podle obžaloby loni v říjnu brutálně ubodal svou matku a podřízl mentálně postiženého bratra. K činu se u soudu přiznal.

Státní zástupce navrhoval trest právě dvacet let. Podle něj šlo o promyšlený zločin, který si mladík pečlivě naplánoval. Loni na podzim odjel z Brna do Jihlavy, kde měl na chodbě bytu zasadit své matce 26 bodných ran. Některé z nich byly podle spisu tak silné, že přeťaly žebra.

 

Poté údajně chodil hodinu po bytě a přemýšlel, co udělá se svým postiženým bratrem. Ten ležel v posteli a spal, vrah ho měl poté surově podříznout. Pak měl podle obžaloby z bytu vzít 100 tisíc korun a odjet zpátky do Brna.

 

Na místo činu se podle spisu vrátil až po několika dnech a oznámil nález mrtvol policii. Té se nakonec ke spáchání dvojnásobné vraždy přiznal. U soudu mladý muzikant, který působil v několika souborech, tvrdil, že matku zabil kvůli tomu, že ho celý život týrala. Bratra prý zavraždil, protože by se o něj neměl kdo starat.

 

 

Podle žalobce šlo o zavrženíhodný zločin. Obhájce naopak tvrdil, že muž zabíjel v afektu a navrhl trest 16 let. Soud ho nakonec ztrestal dvaceti lety vězení, podle rozsudku vraždil kvůli penězům. Verdikt zatím není pravomocný.

Ondřej Požár/epa TN.cz