nemohli ji uklidnit

Dceru (1) při podávání injekce svázali. Matku nepustili dovnitř

Téma:

Matka přišla s roční Rebecou do nemocnice v Trnavě s tím, že má dcerka potíže s dýcháním. A byla velmi znepokojena postupem lékařů. Ti dívence podali injekci, její matku však odmítli vpustit do ordinace. Děvčátko poté nedokázali uklidnit, a tak ho v ordinaci svázali. Z nemocnice tak dívenka odcházela s modřinami.

Aby se dívce lépe dýchalo, navrhli jí lékaři vpíchnout kortikoidy. Její matka souhlasila a samozřejmě chtěla být s dcerou. Lékařka jí to však nedovolila.

 

"Říkala jsem, že bude lepší, když tam budu s dcerou, aby byla klidnější. Paní doktorka mi ale řekla, že v žádném případě. Že se dcera bude víc hýbat a bude ji moje přítomnost rozptylovat, protože je na mně závislá," popsala situaci maminka dítěte pro televizi Markíza.

 

Dívenku tedy odnesli na ošetřovnu samotnou. Asi půl hodiny její matka poslouchala ustavičný pláč, až to nakonec nevydržela a vešla do ordinace.

 

"Když jsem tam přišla, držely ji dvě sestřičky. Jedna ji držela pod krkem a přes nožičky a vpichovaly ji injekci. Druhá jí odvazovala pravou nožičku od ručičky. Přivázaly ji, protože ji nedokázaly uklidnit. Házela sebou tak silně, že ji ani čtyři sestry a jedna doktorka prý nedokázaly udržet," vypověděla.

 

"Rodiče musí být přijímáni s dětmi do 15 let věku právě kvůli tomu, aby se přímo mohli podílet na takové pacifikaci dítěte. Mohou ho uklidnit nebo držet. Dítě se nesmí přivazovat. To je v rozporu s právem hospitalizovaného dítěte," uvedla ředitelka Asociace na ochranu práv pacientů Mária Lévyová.

 

 

Matka malé Rebecy si také při přebalování všimla, že má dcera modřiny na nožičce. "Když jsem si stěžovala panu primáři, řekl, že si otlačila nožičku o stůl," doplnila maminka s tím, že případ už prošetřuje vedení nemocnice.

 

"Hned, jak jsme se o stížnosti dozvěděli, vedení nemocnice případ začalo prošetřovat. Vyjádříme se k němu po řádném prošetření," potvrdila mluvčí trnavské nemocnice Katarína Tittelová.

kik TN.cz