Hrozivý zážitek

Matku s dcerkou vyhodil z auta ozbrojenec, dívka se bojí být sama

Téma:

Policii se podařilo dopadnout muže, který v pondělí v Plzni na křižovatce násilím vytáhl z auta ženu a pak s jejím vozem ujel. Byla u toho i její sedmiletá dcerka. Obě jsou po zážitku v šoku, dívka se teď bojí zůstávat sama.

Žena s teprve sedmiletou holčičkou čekala ve svém automobilu na semaforu, když si k ní přisedl ozbrojený muž, který chtěl, aby i s ním jela dál.


Vyděšená žena ale s mužem odmítla pokračovat v jízdě, ten tedy vystoupil a násilím ji vytáhl ven. V autě ale zůstala holčička a žena se bála, že s ní neznámý muž odjede. Ten na ni ale naštěstí zavolal, ať si malou vezme a odjel až pak. I když celému incidentu přihlíželo několik lidí, nikdo nepomohl.

 

Mezitím po podezřelém začala pátrat policie a také vrtulník. Podezřelému se podařilo s kradeným autem ujet několik desítek kilometrů. Nastartovaný automobil nechal v obci Oplot nedaleko Přeštic. Tam se mu podařilo ukrást další auto, od kterého se na chvíli vzdálil jeho majitel.

 


S tím pak policii ujížděl přes několik obcí a údajně také přes polní a lesní cesty. Policii se muže podařilo dopadnout zhruba po dvou hodinách. Podle informací televize Nova jsou žena i její dcerka v šoku a holčička odmítá doma zůstávat sama. Co muži v případě odsouzení hrozí a zda má na svědomí i jiné trestné činy, zatím není jasné.

pez, Barbora Slavíková TN.cz