Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.11. 2018 22:03
mord na písecku

Brutální vražda kvůli lásce: Když přijela záchranka, ženy ještě žily!

Zdroj: TV Nova

Motivem brutální dvojnásobné vraždy dvou žen, která se stala minulý čtvrtek v Protivíně na Písecku, byly partnerské problémy. Ve čtvrtek odpoledne to oznámili kriminalisté na mimořádné tiskové konferenci. Domnívají se, že podezřelý muž následně spáchal sebevraždu skokem pod projíždějící vlak.

Matku s dcerou ve věku 71 a 43 let zavraždil podle policie šedesátiletý přítel mladší z nich. Vše se odehrálo v bytě na okraji obce Bor u Protivína minulý čtvrtek krátce po šesté hodině ráno.

 

"Na místo přijela rychlá záchranná služba, která se pokusila poskytnou první pomoc. Obě ženy ještě jevily známky života, ale na místě zemřely," popsal vyšetřovatel Roman Hospodářský.

 

 

Muž se dal zřejmě po brutálním činu na útěk. Svůj život nejspíš sám ukončil o dva kilometry dál skokem pod projíždějící vlak. "Nemůžeme to potvrdit na sto procent. Čekáme na výsledky kriminalistických zkoumání," řekl Hospodářský.

 

Motivem měly být partnerské problémy. Jakým předmětem šedesátitelý muž vraždil, kriminalisté zatím neřekli. Policisté potvrdili také spojitost s požárem rodinného domu v sousední obci Chvaletice. Ten patřil muži, který má mít brutální dvojnásobnou vraždu na svědomí. Podezřelého zadrželi minulý pátek.

 

"Jednalo se o jakýsi akt msty. Muž byl obviněn a jeho vyšetřování probíhá na svobodě," dodal vyšetřovatel. Pokud vyšetřování potvrdí, že muž, který spáchal sebevraždu, je opravdu vrahem obou žen, bude zřejmě případ odložen.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova z minulého týdne: 

mom/Vladimír Hoť TN.cz