Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.2. 2018 15:27
obří miminko

Matýsek vážil přes 5 kilo! Byl tak velký, že si při porodu zlomil žebra

Matýsek měl po narození přes 5 kilo
Zdroj: zpravy@nova.cz
Matýsek byl skutečně obří miminko

Pořádný cvalík se narodil mamince Pavle v plzeňské porodnici. Matýsek po narození vážil více než 5,3 kila a měřil 57 centimetrů!

O obřích dětech, které se narodily maminkám v zahraničí, se píše často. Občas se ale podobná kuriozita podaří i v Česku. Pavlu nejdřív vůbec nenapadlo, že by to, že se jí narodilo veliké dítě, mohlo být něco zajímavého, když si ale přečetla příběhy z jiných zemí, rozhodla se pochlubit i svým miminkem.

 

14

GALERIE: Matýsek vážil po porodu přes 5 kilo

Zdroj: zpravy@nova.cz

Matýsek měl po narození přes 5 kilo - 4

Hodnocení:

 

Matýsek se jí narodil v červenci loňského roku ve Fakultní nemocnici v Plzni. "Narodil se přirozenou cestou při překotném porodu, protože lékaři odhadovali velikost asi 4 kg. Při přijetí do porodnice dokonce jen 3,5 kg," vzpomínala maminka. Jaké pak bylo jejich překvapení, když chlapeček vážil 5320 gramů!

 

 

"Porodní asistentka nám byla velkou oporou. Matýsek měl po porodu zlomená dvě žebírka a poporodní parézu brachiálního plexu (poranění nervů v paži – pozn. red.), která už se napravila. Stejně tak se upravila i asymetrie obličeje," popsala Pavla. Dnes už je Matýskovi sedm měsíců. "Je to moc šikovný kluk a jsme na něj moc hrdí," dodala maminka.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

JE TO TADY: Daniel Hůlka se stal poprvé otcem! Holčička dostala překrásné jméno

FOTO: Matka porodila takové dítě, jaké v porodnici dosud neviděli! Všichni si ho chodili fotit

mom TN.cz