galerie vyhladovělý pes

Maxie byl kostlivec obalený kůží, majitel měl chabé vysvětlení

Vyhladovělý stafordšírský bulteriér Maxie
Zdroj: Profimedia
Téma:

Otřesný případ týrání zvířat řešil soud v Chesterfieldu, Shaun Musson nechal svého stafordširského bulteriéra Maxieho trpět hladem natolik, že neměl téměř žádné svaly na nohách a nebyl schopný pořádně chodit. Inspektorka popsala, že zubožený pes vypadal jako kostlivec obalený kůží. Musson se bránil tím, že byl moc vystresovaný z práce, aby se o psa postaral.

Shaun Musson (25) byl soudem v Manchesteru odsouzen za týrání zvířat, soud mu uložil podmíněný tříměsíční trest s ročním odkladem. Musson také zaplatí pokutu a má na deset let zakázáno vlastnit jakékoli zvíře, uvádí portál Dailymail.

 

Odsouzený se hájil tím, že byl příliš vystresovaný a deprimovaný ze své práce a nemohl se tak o psa postarat. Musson měl podle výpovědi trávit 50 hodin týdně jako pracovník řetězce rychlého občerstvení.

 

Týraný Maxie měl ve chvíli, kdy si ho záchranáři zvířat odvedli, jen 11 kilogramů, normálně má podobně starý pes stejné velikosti kolem 18 kilogramů. Maxie byl v tak strašlivém stavu, že nebyl schopný vyjít schody.

 

"Když jsem vedla Maxieho k veterináři, byl hrozně slabý, musel neustále zastavovat, protože nemohl normálně chodit. Vypadal jako kostlivec potažený kůží," popsala inspektorka Rachel Leafeová, která se o týraného psa postarala.

 

GALERIE: Maxie byl jen kost a kůže

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Vyhladovělý stafordšírský bulteriér Maxie

 

Kromě toho, že byl neuvěřitelně podvyživený, měl také zarostlé drápy, které se zabodávaly do jeho tlapek, popisuje stav zvířete Dailymail. "Muselo to pro něj být neuvěřitelně bolestivé," dodala Leafeová.

 

 

Maxie je nyní v péči veterinářů, jeho váha se pohybuje kolem normálních 18 kilogramů a záchranáři už pro něj hledají nový domov.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma TN.cz