Incident v Miami

Mechanik měl poškodit letadlo plné lidí. Chtěl jsem přesčasy, hájí se

Letiště ve Filadelfii
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
6.9. 2019 21:33

Americká policie ve čtvrtek zatkla mechanika aerolinek American Airlines. Následně si vyslechl obvinění z úmyslného poškození letadla. Stroj, který měl sabotovat, odvážel 150 lidí z Miami na Bahamy. Mužova obhajoba je vskutku originální.

Podle vyšetřovatelů se Abdul-Mažíd Marouf Ahmed Alani pokusil v půlce července poškodit nebo vyřadit z provozu modul ADM, který měří mimojiné rychlost nebo náklon stroje, píše CNN.

 

Při výslechu se Alani přiznal, že s důležitým zařízením manipuloval. Popsal, že do vstupního otvoru ADM vložil kus tvrdé pěny, který na místě navíc uchytil silným lepidlem, aby "vylepšení" náhodou nevypadlo.

 

A důvod? "Alani uvedl, že neměl v úmyslu poškodit letadlo ani ublížit pasažérům," uvedli vyšetřovatelé. Prý byl jen rozčílený z toho, že kvůli sporům odborů s vedením společnosti přichází o peníze a svým zásahem si chtěl jen zajistit přesčasy.

 

 

Na vše se přišlo až ve chvíli, když už letadlo jelo po ranveji a nabíralo rychlost. V tu chvíli začalo ADM hlásit chybu a letoun nevzlétl. Mechanici velmi rychle objevili, kde je problém. A kamerové záznamy ukázaly na Alaniho. Není jasné, jak vysoký trest mechanikovi hrozí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz