Zorba

Medikán udeřil v Řecku! Povodně i tornáda zasáhly Peloponés

Téma:

Do Řecka dorazil medikán Zorba, který zasáhl poloostrov Peloponés, kde napáchal obrovské škody. Silný vítr, povodně i tornádo se přehnaly přes území. Lidé byli evakuováni, někteří zůstali uvěznění se svými auty v zatopených ulicích a záchranáři je museli vyprošťovat. Medikán by se měl v neděli přesunout přes Egejské moře a dorazit do Turecka.

V sobotu se přes Peloponéský poloostrov v Řecku přehnal medikán Zorba, který zasáhl sever poloostrova a pokračoval blízko Athén. Z vesnice Nea Kios museli být lidé evakuováni, jelikož byla vesnice částečně zatopena a vypadl elektrický proud. Povodně zasáhly i další oblasti poloostrova a napáchaly škody, informoval web ekathimerini.com.

 

Rozvodněné řeky braly auta sebou, moře zase potápělo jachty. Záchranáři také vyprošťovali uvězněné řidiče z aut a pomáhali lidem dostat se z jejich zatopených domů. Pobřeží poloostrova zasáhlo také tornádo, před kterým byli obyvatelé varováni.

 

 

Trajekty byly u přístavů poblíž Athén zrušeny a letadla musela být odkláněna, což si vyžádalo i zpoždění letů. Hlavní silnice, která spojuje Athény a Peloponés, byla uzavřena, kvůli povodním.

 

GALERIE: Medikán Zorba dorazil do Řecka

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Medikán Zorba dorazil do Řecka - 3

 

Medikán Zorba by měl postupovat přes Egejské moře do Turecka. Ve všech oblastech byl vyhlášen vysoký stupeň rizika. Rychlost větru by totiž měla podle některých zdrojů dosahovat v nárazech až 200 km/h.

 

Připomeňte si reportáž z pátečních televizních novin:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

reg TN.cz