Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.10. 2018 08:38
Hladový medvěd

Mědvěd na Zlínsku opět útočil. Zabil jednu ovci, pak utekl

Zdroj: TV Nova

Asi 4letý medvěd, který se déle než 3 týdny potuluje na Valašsku, překvapil v noci z pondělka na úterý chovatele ovcí nedaleko Vsetína. Jednu ovci na místě zabil. Majitel stáda ho musel odehnat. Je to už druhý útok tohoto predátora na hospodářská zvířata za posledních pár dní.

Byla ještě hluboká noc, když pana Babicu probudil nezvyklý štěkot psa. Když se zetěm vyšli na zahradu, uviděli, jak ovce nahání medvěd. "Zeťák tam vyletěl s baterkou, ale on se vůbec nebál. Vzal jsem traktor a tím jsem ho odehnal," uvedl majitel ovcí pan Babica.

 

Anketa

Chtěli byste, aby se na českém území opět usadili medvědi?

Hlasovalo 12520 lidí.

 

Jedna ovce však hladovému zvířeti neutekla a medvěd ji zabil. Noční útok na ovci je jen zhruba půl kilometru vzdálený od místa, kde medvěd zabíjel o víkendu. V neděli nad ránem tam jiný muž přišel o pět ovcí.

 

Podle odborníků tuto noc dal o sobě vědět stejný medvěd. Zhruba stokilové zvíře k nám přišlo ze Slovenska. Z pohraničí se dostal až k Doubravám na Zlínsku, odtud se nejspíš vydal zpět na Vsetínsko.

 

 

Během toulání Valašskem si pochutnává na ovoci, před zimou se ale potřebuje pořádně najíst. Proto nejspíš začal útočit na ovce a rozbíjet úly. Mnohé ale v posledních dnech překvapil tím, jak ztrácí plachost.

 

V posledních dnech sice vyhledává jen opuštěné samoty hluboko v lesích, před třemi týdny se ale promenádoval během dne mezi domy Nového Hrozenkova, kde překvapil i děti v tamní mateřské školce.
 

Petr Zapletal, sei TN.cz
Reklama