MEDVĚD V BESKYDECH

Strach v Beskydech: U chatové osady se toulal medvěd, varuje úřad

Medvěd hnědý
Zdroj: Profimedia
Téma:

Medvěd, kterého spatřili ve Valašském Meziříčí, se postaral o pořádné pozdvižení. Úřady zatím o medvědovi jen informovaly místní obyvatele, konkrétní bezpečnostní opatření ale zatím nebyla přijata.

"Vážení občané, v ranních hodinách byl viděn v Krhové v ulici K Obrázku medvěd. Prosíme vás o zvýšenou opatrnost,“ uveřejnil obecní úřad v Krhové krátké informační sdělení, ve kterém před šelmou varuje. Podle starostky obce Kateřiny Halaštové se zatím neuskutečňují žádná bezpečností opatření, kromě veřejného upozornění pomocí internetových stránek a místního rozhlasu.

 

"Medvěd snad do lesa patří, až ho uvidí na náměstí tak můžou spustit paniku,“ okomentoval varovný příspěvek muž na facebooku.

 

 

Podle starostky zatím úřad nemá žádné informace o pobytu šelmy. Podle posledních zpráv, které dostala, se medvěd pohyboval v beskydských lesích poblíž chatové osady. Podle podpraporčíka Petra Vráblíka byly varovány i okolní vesnice. Vše je momentálně v šetření, a tak nemůže policie potvrdit, zda se jedná o medvěda volně žijícího, nebo zda někomu nemohl utéci. Kde se momentálně nachází, nikdo neví.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

bk TN.cz