procházka ulicemi

Medvěd se promenádoval městem na Slovensku. Policie varuje obyvatele

Ulicemi slovenského města se procházel medvěd - 1
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky, Polícia SR - Banskobystrický kraj
Medvěd se procházel po Žiaru nad Hronom
Lucie Staničková
Lucie Staničková
21.6. 2021 12:12
Téma:

Na výlet teplou nocí vyrazil na Slovensku medvěd. Velkého chlupáče zahlédli policisté v ulicích Žiaru nad Hronem. Nikomu se naštěstí nic nestalo a zvíře nezpůsobilo žádnou škodu.

Medvěda zpozorovala hlídka v noci na pondělí. Zvíře se pohybovalo ulicemi Žiaru nad Hronem, zavítalo také do dvora domova důchodců. Přestože chlupáč nikoho neohrozil a nezpůsobil žádné škody, policisté vyzývají obyvatele města, aby byli velmi opatrní.


"Hlídky okamžitě zahájily všechny potřebné kroky a opatření, aby nebyla ohrožená bezpečnost lidí. Kontaktovaly i kompetentní instituce. Na místo dorazil zásahový tým,“ informovali na facebooku slovenští policisté.

 


Podle informací zásahového týmu se medvědi pohybují také v obcích Kunešov a Krahule. Starostové uvedli, že se zvířata objevují v blízkosti lidských obydlí stále častěji. Například v Kunešově měly fotopasti zachytit za poslední dobu až 16 různých medvědů, kteří se do této oblasti vracejí.

 


"Policie bude i nadále hlídkovat v ulicích. V případě, že se medvěd opět objeví, přijmeme ve městě další opatření,“ uzavřeli policisté.

 

GALERIE: Ulicemi slovenského města se procházel medvěd

1
/
3
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky, Polícia SR - Banskobystrický kraj
Ulicemi slovenského města se procházel medvěd - 3

 

Ve slovenské obci utratili medvěda, který se tam usadil. Podívejte se na reportáž:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz