Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2018 21:02
útok zvířete

Medvěd znovu útočil! Muž sledoval, jak mu zvíře trhá ovce

Zdroj: TV Nova

Asi čtyřletý medvěd, který se už měsíc potuluje Valašskem, v noci zardousil další ovce. Vyděsil obyvatele samoty nedaleko obce Jarcová u Valašského Meziříčí. Lidé v okolí už dostávají od starosty petardy, aby ho mohli vyplašit.

Blížila se půlnoc, to si obyvatelé samoty uprostřed lesů všimli podivného chování zvířat. Když pan Kuráň přišel k ustájeným ovcím, uviděl, jak po nich proraženou dřevěnou stěnou hmatá medvěd.

 

"Jednu ovečku tam měl jako už mrtvou, je tam hodně krve dokonce a ostatní ovečky byly tady a ostatní asi vyletěly tady tou spárou ven," popsal strašlivou scénu majitel stáda Milan Kuráň.

 

Medvěda se mu ale vůbec nepodařilo vyplašit. Na šelmu svítil baterkou, všechny pokusy ho odehnat byly marné. Teprve po nějakém čase medvěd zanechal řádění a zmizel v lese. Na protějším kopci byla šelma už včera nad ránem. I tam zabila tři ovce a několik minut ji pozorovali ze vzdálenosti sotva třiceti metrů dřevorubci. Dalšího muže vyděsil o pár hodin později v lese u Oznice a podařilo se ho odehnat až po použití petard.

 

 

"Zvyšujeme tu nebezpečnost a zdůrazňujeme, že je skutečně velice drzý, na člověka sice nezaútočil zatím, ale musí být před ním mimořádná opatrnost," uvedl Milan Orálek z Českého svazu ochránců přírody Valašské Meziříčí.

 

Starostové okolních obcí proto upozornili obyvatele, aby nechodili do lesů. Navíc všichni chovatelé si mají dobře zabezpečit svá stáda.
 

Petr Zapletal/klma tn.cz / TV Nova
Reklama