Velké stěhování

Medvědi Arno a Máša mají nový domov. Už jsou v Krumlově!

Michaela Klárová
Michaela Klárová
Aktualizováno 13:20
25.7. 2019 12:44
Téma:

Dva medvědi, které k nám propašovali zřejmě z Ruska, už mají nový domov. Od čtvrtečního odpoledne budou bydlet v zámeckých příkopech českokrumlovského zámku. Tam aktuálně dorazili ze zoo v Olomouci.

Středeční poslední přípravy - medvědice Máša a medvěd Arno mohou konečně vyrazit z olomoucké zoo do Českého Krumlova. Před sebou mají skoro tři sta kilometrů. Na cestu dokonce dostali doklady. Jen Máše se do transportní klece moc nechtělo.

 

Aby se po cestě nepřehřáli, na dlouhou trasu v klimatizovaných vozech vyjeli z Olomouce kolem půl třetí ráno. Do Českého Krumlova dorazili po čtyřech hodinách jízdy.

 

"Ta samice je divočejší, blbnula celou cestu. Skákala tam z jedné strany na druhou," popsal řidič Václav Nováček.

 

Oba medvědi se prý uklidnili ve chvíli, kdy zahlédli svůj nový domov. Medvědáři českokrumlovského zámku, kteří se teď o ně budou starat, se do nich na první pohled zamilovali.

 

 

Medvědi se na své nové adrese velmi rychle aklimatizovali a ochotně pózovali před kamerou.

 

Oba medvědi bez potřebných dokladů k nám přiletěli letadlem před dvěma lety. Na pražském letišti je úřady zadržely. Nějaký čas pobyli v pražské zoo, pak putovali do Olomouce, aby nakonec zakotvili v zámeckém příkopu českokrumlovského zámku. Tady budou teď denně k vidění.

pez TN.cz