Pozdvižení v Kalifornii

Medvědí důchodkyně si vyšla do města, motala se ulicemi. VIDEO

Petr Zelený
Petr Zelený
22.2. 2020 17:45
Téma:

Pořádné pozdvižení vyvolal v pátek v kalifornské Monrovii na předměstí Los Angeles medvěd, který si do zdejších ulic vyrazil na procházku. Podle odborníků šlo o "starou dámu."

Medvědice baribala se ulicemi Monrovie procházela v pátek ráno místního času. Pozorní občané zavolali odborníky z odchytové služby, kteří přibližně 180kilovou šelmu uspali a odvezli do "nejbližšího vhodného útočiště".

 

Podle Los Angeles Times se postarší šelma ploužila ulicemi, sem tam očichala popelnice či novinářské dodávky, které přijely její výpravu mezi domy zdokumentovat.

 

Minimálně část místních si z chundelaté návštěvnice nic nedělala. Kamery zachytili muže, který vyšel z domu právě ve chvíli, kdy se šelma promenádovala po jeho trávníku. Na okamžik se zastavil, pak prošel těsně kolem medvědice, jakoby o nic nešlo.

 

 

Podle mluvčího odboru životního prostředí Tima Dalyho to vypadalo, že medvědice se v sousedství vyznala a používala ho jako zdroj potravy. "Je starší, hladová a takoví jako ona dobře vědí, kdy bude jejich jídlo k mání," vysvětlil výpravu Daly.

Související témata:
TN.cz