Srdcervoucí boj

Medvědi riskovali život na silnici, snažili se zachránit přejeté mládě! VIDEO

Medvídě
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 8.11. 2019 11:01
Téma:

Srdcervoucí okamžik se podařilo natočit ženě přímo ze svého auta. Při jízdě totiž před sebou spatřila sražené medvídě. To se ze silnice do trávy snažili odtáhnout další tři medvědi. Mládě se jim ale zachránit nepodařilo.

Na svou cestu americkým městen Immokalee na Floridě zřejmě hned tak nezapomene Američanka Lisha DeShayová. Přímo před jejím autem se totiž vynořilo malé medvídě. To chvíli předtím pravděpodobně srazil někdo z řidičů. 

 

Nebohé mládě se ze všech sil snažilo před dalšími auty utéct. Medvídě se pokoušelo postavit na nohy, otřesené a zraněné si ale nakonec lehlo na cestu, píše Daily Mail.

 

 

V tu chvíli přiběhnou dospělé šelmy a snaží se mládě odtáhnout do trávy vedle silnice. Ochránci zvířat později potvrdili, že zvíře opravdu srazilo jedno z projíždějících aut. Mládě nakonec bohužel nehodu nepřežilo.

 

 

"Ten pohled mě úplně zlomil. Představuji si, že bych byla v roli matky toho mláděte, je to hrozné. Nezáleží na tom, jestli jde o člověka nebo o zvíře. Je to velmi smutné," řekla autorka videa.

 

 

TN.cz