Vaše téma

Megašampionát ragby na NOVA Sport! O sportu mluvil expert

Téma:

Na stanici Nova Sport letos uvidíte v únoru jednu z největších sportovních událostí roku - ragbyový turnaj The Six Nations Championship. Přiblížit vám toto unikátní mezinárodní klání přišel do pořadu Vaše téma Antonín Brabec, ragbista a komentátor Nova Sport...

The Six Nations Championship, česky mistrovství šesti národů, je výjimečnou událostí pro celý ragbyový svět. Začíná v únoru a můžete ho živě sledovat na NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2. "Diváky čeká to nejlepší, co mohou vidět v evropském ragby. Letošní ročník bude rozhodně napínavý," prozradil Antonín Brabec, komentátor ragby i jeho aktivní hráč. Sestavy týmů totiž budou po mistrovství světa obměněné a ragbista Brabec si proto od šapmionátu slibuje vyrovnané napínavé výkony.

 

Jde o každoroční utkání šesti evropských států: Anglie, Francie, Irska, Itálie, Skotska a Walesu. Aktuálně je držitelem vítězného poháru z loňska Irsko. To sice skončilo na stejné pozici jako Wales a Anglie, ale vyhrálo díky bodovému rozdílu.

 

 

Ačkoliv se toto mistrovství tak neoznačuje, jeho vítězové jsou považováni a v médiích označováni jako mistři Evropy, případně Šampióni severní polokoule. Turnaj se hraje od roku 1883, ale původně se ho účastnily jen země Spojeného království.

 

Ragbista a komentátor Nova Sport Antonín Brabec se vyjádřil i k českému ragby. Nijak nepřekvapivě se v něm Česko na mezinárodním poli velkými úspěchy chlubit nemůže. "My jsme momentálně ve světovém žebříčku kolem 38. místa," prozradil Brabec.

 

 

A co by podle něj českému ragby pomohlo? "Všechno je o penězích. Ale především potřebujeme dlouhou stabilitu, abychom si prošli nějakým vývojem. Teď jsme na úrovni jako Itálie před 40 lety. Je to o dlouhodobých investicích," domnívá se.

 

Více se dozvíte při shlédnutí videa...

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz