Královská rodina

Meghan a Harrymu se narodila dcera: Chladná reakce královské rodiny

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč, Kateřina Vodvářková
Aktualizováno 12:54
7.6. 2021 12:02
Téma:

Princ Harry a vévodkyně Meghan v neděli oznámili, že se jim narodila dcera. Dostala jméno Lilibet Diana na počest své prababičky královny Alžběty II. i babičky lady Diany. Reakce královské rodiny jsou ale vlažné. Šťastnému páru poslala srdečný vzkaz jen princezna Eugenie.

Královská rodina si gratulacemi k narození dcery prince Harryho a vévodkyně Meghan splnila povinnost, nelze ale přehlédnout, že se do nich promítly nedávné spory.

 

Jásot jako v případě porodů Kate Middletonové se totiž nekoná. "Gratulujeme vévodovi a vévodkyni ze Sussexu k narození Lilibet Diany. Královna, princ z Walesu, vévodkyně z Cornwallu a vévoda a vévodkyně z Cambridge zpráva potěšila. Lilibet je 11. pravnoučetem Jejího Veličenstva," stojí na twitteru Buckinghamského paláce.

 

Souhrnné blahopřání nechal doplnit ještě princ Charles s vévodkyní Camillou na jejich instagramu: "Gratulujeme Harrymu, Meghan a Archiemu k narození malé Lilibet Diany. Přejeme jim všechno nejlepší."

 

 

Meghan a Harry se s příbuznými znesvářili už loni na jaře, když se rozhodli rodinu opustit a odstěhovat se do Spojených států. Vztahy výrazně poškodil i rozhovor s Oprah Winfreyovou z letošního března, v němž Meghan osočila královskou rodinu z rasismu. V květnu zase Harry prohlásil, že se na něj Charles po smrti princezny Diany "úplně vykašlal". Smutek pak podle svých slov musel tišit alkoholem a drogami (podrobnosti zde).

 

 

Opravdové emoce v blahopřání zatím projevila pouze princezna Eugenie, která před nedávnem také porodila prvního syna Augusta. "Gratulujeme, drahý bratranče a sestřenice. Máme z vás všech obrovskou radost," vzkázala.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o narození dcery Meghan a Harryho:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz