Vévodkyně i matka

Meghan řekla, proč se vyhýbá třaskavým tématům i jak ji změnil syn Archie

Princ Harry, Meghan, Archie
Zdroj: Profimedia
Princ Harry, Meghan a jejich syn Archie
Petr Zelený
Petr Zelený
14.10. 2020 15:34
Téma:

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle v úterý promluvila na videokonferenci věnované silným ženám. Rozpovídala se mimo jiné o tom, proč se raději vyhýbá kontroverzním tématům a popsala, jak ji změnil syn Archie, kterého má s princem Harrym.

Meghan nechce říkat nic kontroverzního, protože se prý bojí, že svoji rodinu dostane do "riskantní pozice." Proto raději mluví o přímočařejších věcech jako je podle ní právo lidí jít k volbám, píše britská BBC. Minulý měsíc totiž v televizi po boku prince Harryho apelovala na Američany, aby šli k blížícím se prezidentským volbám a odmítli nenávistné projevy.

 

Na virtuálním summitu Nejmocnější ženy příští generace (Most Powerful Women Next Gen Summit) se také vévodkyně obsáhle rozpovídala o tom, jaké je to být matkou a jak ji pečování o synka Archieho změnilo.

 

Po otázce, zda ji mateřství udělalo spíš opatrnou, nebo naopak odvážnou, si vybrala druhou možnost. "Cítím to tak v kostech," svěřila se bývalá herečka a manželka prince Harryho.

 

"Máte větší starost o to, jaký svět (děti) zdědí. A věci, které jste ochotní tolerovat, už zkrátka nejsou stejné. Každý den se sami sebe ptáte: Jak můžu svět pro Archieho zlepšit? To je postoj, který s manželem oba sdílíme," řekla vévodkyně Meghan.

 

 

Na druhou stranu jí to prý vede k už zmíněnému přístupu, kdy se radši vyhýbá kontroverzním tématům a volí ta bezpečnější. "Jako rodič si můžu s Archiem užít všechny ty hry a hlouposti, ale zároveň bych nemohla být hrdou matkou, pokud bych se nesnažila pro něj ze světa udělat lepší místo k životu," zamyslela se Meghan Markle.

 

Varovala také před sociálními sítěmi, které se podle ní mohou pro někoho stát závislostí a být tak nezdravé. Ona sama prý online účty už nemá kvůli pudu sebezáchovy.

 

Princ Archie oslavil první narozeniny letos v květnu. Více v reportáži:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz