hrozí mu 15 let

Měl jsem hrůzné sny o muslimech, tvrdí senior obviněný z terorismu

Téma:

V pondělí začal Krajský soud v Praze projednávat případ seniora obviněného z terorismu. Sedmdesátiletý muž stál za dvěma srážkami vlaků se stromem, kterými chtěl podnítit nenávist vůči muslimům. Obžalovanému seniorovi hrozí až 15 let ve vězení.

Sedmdesátiletý senior v pondělí stanul před soudem kvůli obvinění z teroristického útoku. Muž předloni pokácel stromy na koleje na Mladoboleslavsku, čímž způsobil dvě nehody vlaků. První se stala v červnu, druhá v červenci. Při nehodách se nikdo nezranil.

 

Obžalovaný senior také šířil výhružné letáky, na kterých se vydával za džihádistu, který plánuje útok na české občany. Muž tak čelí rovněž obžalobě z vyhrožování teroristickým útokem. "Jeho motivací byla snaha vyvolat ve společnosti strach z muslimské migrační vlny," uvedl státní zástupně Martin Bílý.

 

Letáky muž popsal arabskými hesly, které byly jazykově zkomolené. Stálo v nich například: "Když vy nevěřiti, my další bang bang brzy udělati." Senior se u soudu hájil tím, že dřív bral léky na tlak a trpěl na stísněné pocity a hrůzné sny. Dodal, že zprávy ze zahraničí mu tento stav ztížily.

 

 

"Nemohl jsem to unést, cítil jsem, že jsme v ohrožení. Rodiče mi vždycky kladli na srdce, ať se bráníme," sdělil muž soudu. V noci ho prý pronásledovaly sny o tom, jak muslimové Čechům podřezávají krky. "Nechtěl jsem nikomu ublížit, chtěl jsem vyvolat odpor," dodal senior.

 

Červnový čin senior zdůvodnil tak, že měl v noci špatný sen. Proto ráno popadl motorovou pilu a šel ke kolejím. V červenci měl zase hrůzu z toho, že uprchlíci utečou z tábora a začnou zabíjet lidi kolem.

 

Připomeňte si reportáž TV Nova o obvinění seniora z terorismu:

 

Muž soudu sdělil, že vězení mu došlo, čeho se dopustil a chce nahradit škody. Pokud soud shledá muže vinným, hrozí mu za jeho činy pět až patnáct let ve vězení. K rozsudku však zatím nedošlo, senior bude k soudu předvolán opět ve středu.
 

sei TN.cz