Hrozí mu 12 let

Měl sex s tisícovkou mužů. Že má HIV, jim ale "milovník" neřekl

Téma:
HIV

U zlínského krajského soudu pokračuje líčení s Pavlem Sousedíkem obžalovaným z vědomého šíření nákazy virem HIV. Podle žalobce měl mít nechráněný styk s homosexuálními muži.

Partnery ovšem - podle obhájce - o svém stavu předem informoval. Nemocnému muži hrozí až dvanáctileté vězení. Muž z Vizovic je obžalovaný ze dvou zločinů - těžkého ublížení na zdraví a z šíření nakažlivé nemoci.


Ty měl spáchat tak, že během několika let měl mít nechráněné pohlavní styky s muži. Podle obžaloby tak vědomě šířil nákazu, přestože věděl, že je už více než deset let HIV pozitivní. Lékaři ho přitom několikrát poučili, jak se ke svému okolí v tomto případě chovat.


"Pan obžalovaný jednoho poškozeného nakazil, kdy byl HIV pozitivní, o druhém případu se dá uvažovat jako o pokusu, kdy nedošlo k nakažení," říká státní zástupce Leo Foltýn.Obžalovaný muž ovšem tvrdí, že v průběhu většiny pohlavních styků ochranu používal. Jeden ze dvou jeho partnerů je podle testů zdravý, druhý se virem HIV nakazil. Údajně ale ne od něj.


U soudu zaznělo i to, že poškozený muž - dnes ve výkonu trestu - měl za posledních pět let vystřídat minimálně tisíc partnerů. Soud ještě čeká na lékařskou dokumentaci z věznice, aby posoudil, jestli muže nakazil právě Sousedík.


Tomu hrozí až dvanáctiletý trest. Vynesení rozsudku se čeká v polovině února.
 

pez, Zdenek Čík TN.cz