Jesenice

Vyzýval k podřezání prezidenta! Bývalého radního začala stíhat policie

Martin Lang
Zdroj: ODS Jesenice
Bývalý radní Martin Lang
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 7.10. 2019 18:45
Téma:

Bývalého radního Jesenice a exčlena ODS Martina Langa začala stíhat policie. Lang měl na sociálních sítích vyzývat k zabití prezidenta Miloše Zemana. Policie se zabývá i případem starší ženy, která měla vybízet k zabití slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.

Kvůli podpisu církevních restitucí měl Martin Lang na sociálních sítích vybízet k zabití prezidenta Zemana. Hlavu státu měl přirovnat k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi a dále napsat, že je třeba Zemana "podřezat jako svini".


Langa na konci letošního května vyloučili občanští demokraté ze svých řad, začátkem června skončil i jako radní středočeské Jesenice. Lang se za svá vyjádření omluvil, to však policii neobměkčilo.


"Pro podněcování k trestnému činu pražští kriminalisté stíhají jednoho muže, který na sociální síti vyhrožoval zabitím prezidentovi České republiky Milošovi Zemanovi a skupině poslanců," oznámil v pondělí policejní mluvčí Jan Daněk.

 


Policisté z pražského protiextremistického oddělení také minulý týden začali stíhat šedesátiletou ženu, která na sociálních sítích volala po vraždě slovenské prezidentky. Citaci přidáváme včetně gramatických chyb. "židovská k***a čaputová plánuje rozbít V4 a dotáhnou na Slovensko migranty ! zabte tu p**u kým je čas !!"


"Kriminalisté podezřelou ženu ztotožnili a vyslechli. Při výslechu se pak k činu přiznala a uvedla, že příspěvek napsala a zveřejnila," uvedl Daněk. V případě odsouzení ženě hrozí za podněcování k trestnému činu trest až dva roky za mřížemi.

TN.cz