Karlovarský kraj

Přítelkyni držel den v autě a vyhrožoval! Dokázala si zavolat pomoc

Roman Dolejský
Roman Dolejský, Ondřej Špalek
Aktualizováno 18.9. 2019 18:24
Téma:

Vydaný zatykač zřejmě dohnal muže z Karlovarska k únosu jeho přítelkyně. S nožem v ruce ji měl přinutit nasednout do auta. Poté za jízdy volal policii a vyhrožoval, že si ublíží, zatímco žena vedle křičela o pomoc.

Ze strachu před zatčením si v pondělí zřejmě vzal muž ze Sokolovska jako rukojmí pětatřicetiletou přítelkyni, se kterou bydlel v jednom bytě. S noži v rukou a vyhrožováním, že ublíží sobě nebo jí, ji měl donutit nasednout do auta.


Řítíce se po silnici, muž zavolal na policii. "Operátorovi oznámil, že jede se svou přítelkyní ve vozidle, má u sebe zbraň, chce se zabít a neručí za sebe. Operační důstojník v pozadí slyšel ženu, která několikrát volala o pomoc," popsala policejní mluvčí Kateřina Krejčová.


Mobil byl po ukončení hovoru již nedostupný. Policisté však nebrali vyhrožování na lehkou váhu. Rozjelo se rozsáhlé pátrání na území Karlovarského kraje, pozemním jednotkám pomáhal ze vzduchu i policejní vrtulník. Policisté prověřovali všechna místa, kde se dvojice mohla nacházet.

 

 


Ten den se však nepodařilo muže ani jeho přítelkyni najít. Až druhý den dopoledne žena podle všeho využila chvilky jeho nepozornosti, kdy vystoupil z auta, a mobilem zavolala policii. Dokázala jim říci, kde se nachází. K jejímu nalezení opět vzlétl policejní vrtulník, kterému se nyní již podařilo podezřelé auto najít.


"Muž byl policisty na místě zadržen a druhý den byl na základě rozhodnutí Okresního soudu v Karlových Varech vzat do vazby," uvedla policie. Sokolovští kriminalisté muže obvinili z vydírání, omezování osobní svobody a z nebezpečného vyhrožování. Pokud soud uzná muže vinným, hrozí mu až osm let za mřížemi.
 

TN.cz