Drama v Plzni

Měl z auta vyhodit matku s dcerkou, obvinili ho ze čtyř trestných činů!

Pronásledování muže, který na Plzeňsku ujížděl ve dvou různých autech
Zdroj: Policie ČR
Ujíždějícího muže pronásledovalo několik policejních aut
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 19. 2. 2020
Téma:

Až deset let za mřížemi může strávit pětatřicetiletý muž, který v pondělí v Plzni podle policie vyhodil z jejího auta ženu s malou dcerkou a později ujížděl hlídkám. Vyšetřovatelé ho obvinili hned ze čtyř různých trestných činů.

"Pětatřicetiletý muž z jižního Plzeňska byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, přečinu vydírání, přečinu neoprávněné užívání cizí věci a přečinu poškození cizí věci. Policisté rovněž podali státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby," informovala ve středu dopoledne policejní mluvčí Ivana Jelínková.

 

Zda dotyčný na případné hlavní líčení bude opravdu čekat ve vazbě, by měl soud určit během čtvrtka. V případě odsouzení mu za všechny zmíněné trestné činy hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

 

Samotné drama se začalo odvíjet v pondělí odpoledne v centru Plzně. Když žena zastavila na semaforu, vtrhnul jí podle policie do auta cizí muž, který ji nakonec vyhodil ven i s její sedmiletou dcerkou.

 

 

S ukořistěným autem pak ujel pryč. Později ještě přesedl do golfu a ujížděl před policejními hlídkami i vrtulníkem. Nakonec ho zatkla zásahová jednotka.

 

Žena i její dcerka jsou podle informací TV Nova od děsivého zážitku v šoku, dívka nechce zůstávat o samotě.

 

Připomeňte si případ v úterní reportáži:

 

TN.cz