Brutální napadení

Měl ženu praštit kovovou tyčí, chytili ho po 3 letech. Motiv útoku šokoval

Napadená žena - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
19.6. 2020 15:38
Téma:

Ústeckým kriminalistům se po třech letech podařilo objasnit brutální napadení ženy v krajském městě. Neznámý muž ji tehdy praštil do hlavy kovovou tyčí a vážně zranil. Známý už je i motiv útoku - a ten je hodně zarážející.

Agresor na ženu zaútočil na konci roku 2017, navíc jí tyčí přetáhl zezadu. Oběť vážně zranil, skončila v nemocnici. Navzdory tomu, že útok zachytily i kamery, pachatele se dlouho nedařilo najít.

 

"Minulý týden kriminalisté vyslýchali muže, který měl na sobě obdobnou mikinu jako pachatel před třemi lety. Svitla jim naděje, která byla ale záhy vyvrácena, neboť tento muž byl v té době ve výkonu trestu. Ovšem při výslechu a dotazování se kriminalisté dostali k muži, který odpovídal popisem pachateli a v minulosti měl na svědomí násilnou trestnou činnost," popsala objasnění takzvaného kriminalistického pomníčku policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

 

Vytipovaný muž se k útoku přiznal a odhalil i jeho motiv. A ten je opravdu "pozoruhodný." Na napadení ženy totiž dostal objednávku.

 

 

"Napadení předcházel incident, ke kterému došlo v místním obchodě, kde napadená žena pracovala. Dostala se do slovního konfliktu s mužem a ženou. Tento pár následně oslovil podezřelého před obchodem, zda si nechce vydělat dva tisíce korun. Dali mu kovovou tyč a ukázali ženu. Pachatel pod vidinou odměny ženu napadl," přiblížila vše Hyšplerová.

 

Za pokus o těžké ublížení na zdraví teď devětadvacetiletému muži hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

TN.cz