Děsivé detaily

Měla to být partnerská msta. Muž prý nesl k bytu láhev benzínu!

Petr Zelený
Petr Zelený
9.8. 2020 12:10
Téma:

Tragický požár v Bohumíně, při němž v sobotu zemřelo 11 lidí, získává stále děsivější obrysy. Šance, že za ním stojí nešťastná náhoda, je stále menší. Je totiž možné, že šlo o mstu mezi bývalými partnery.

Podle zjištění MF DNES stojí totiž za požárem muž, který se do bohumínského paneláku přišel pomstít své bývalé partnerce. Ta žila přímo ve vyhořelém bytě a je jednou z obětí.

 

"V domě se v sobotu odpoledne v bytě v jedenáctém patře konala rodinná oslava. Uvnitř bylo jedenáct lidí. Okolo půl páté vešel do domu pravděpodobný pachatel – s lahví benzínu v ruce," tvrdí deník.

Na nedělní brífink dorazila i ministryně Schillerová:

 

Muž prý následně vystoupal do jedenáctého patra, přišel k bytu a vstupní dveře polil hořlavinou. "Byla to partnerka, která od tohoto muže odešla a odstěhovala se právě do tohoto bytu k synovi. Zřejmě tak jde o obrovskou rodinnou tragédii,“ řekl zdroj blízký vyšetřování pro MF DNES.

 

Podle Práva ovšem údajný žhář hořlavinu rozlil i přímo uvnitř bytu. Tomu by nasvědčovala i slova šéfa hasičů, který uvedl, že v bytě vyhořely všechny místnosti. V plamenech měli zahynout mužův syn i vnuk.

 

 

Muž, jehož byt s tím vyhořelým přímo sousedí, nechápe, co se v sobotu v domě stalo. "Slyšel jsem dvě rány, jako když děti hodí dělobuchy, pak se objevil obrovský černý kouř. Vyběhl jsem na balkon, protože můj byt má dva balkony a ty přímo sousedí s okny vyhořelého bytu. Ti lidé volali o pomoc, nedalo se nic dělat, věděl jsem, že nemohu otevřít vstupní dveře, aby se požár nešířil,“ popisuje muž.

 

Celkem při požáru v sobotu zahynulo 11 lidí včetně tří dětí. Šest přímo ve vyhořelém bytě, pět poté, co se pokusili zachránit skokem z oken.

 

Že hasiči v bytě našli hořlavinu, potvrdil jejich mluvčí:

 

TN.cz