Pyrotechnika na stadionu

Měli házet světlice mezi děti. Policie už zná totožnost půlky z nich

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 20:43
6.8. 2019 15:38
Téma:

Stačil jediný den a policisté už znají totožnost poloviny z deseti výtržníků, kteří podle nich před necelými dvěma týdny na stadionu Slavie v pražském Edenu házeli pyrotechniku tak vehementně, až ohrozili další diváky. Včetně dětí.

"Díky zveřejnění fotografií v médiích se nám do této chvíle podařilo ztotožnit celkem pět mužů, kteří použili pyrotechniku na fotbalovém stadionu v Edenu. Jeden z pěti mužů se včera v odpoledních hodinách sám přihlásil na policejní služebnu," pochlubila se v úterý odpoledne policejní mluvčí Eva Kropáčová.

 

Mužům za to, že ze slávistického kotle házeli pyrotechniku do sektoru hostů z Olomouce, hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Protože jsou na stadionu kamery, nebyl problém získat záběry jejich obličejů.

 

Podle vyšetřovatelů světlice ohrozily desítky lidí, mezi fanoušky byli navíc i rodiče s malými dětmi. Vzápětí na tribuně vypukla panika a diváci se odtud podle policie dostali rychle jen díky tomu, že nebylo plno.

 

 

Policisté nicméně stále pátrají po totožnosti dalších pěti mužů. Pokud je poznáte, stavte se na nejbližší služebně nebo zavolejte na linku 158.

TN.cz