Série loupeží

Měli přepadnout benzínku a ukrást auto. Cizince dopadla zásahovka

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 12.1. 2020 21:14
Téma:

Pražským policistům se v sobotu podařilo dopadnout dvojici cizinců, která podle nich ve čtvrtek přepadla benzínku na rozhraní Malešic a Žižkova. Z místa činu se lapkové dostali autem, které poblíž ukradli. Podle vyšetřovatelů mají na svědomí přepadení víc.

Pro prvního rusky hovořícího muže si v sobotu došla policejní zásahová jednotka do hostelu v Plzeňské ulici, píše Aktu.cz. I druhý podezřelý skončil v poutech v sobotu.

 

Zásahovku policisté povolali, protože se báli, že jsou lupiči ozbrojení. A to se potvrdilo. "Při domovní prohlídce jsme objevili věci pocházející z trestné činnnosti, zbraň, kterou používali při přepadeních a také taser či nože," vypočítává policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 

Cizinci ve věku 35 a 37 let mají podle vyšetřovatelů od půlky prosince "na triku" přepadení celkem šest. Byli postrachem čerpadlářů v metropoli, na pumpách udeřili celkem čtyřikrát. K loupežím se přiznali. Oběma hrozí až desetileté vězení.

 

 

"Oba muže jsme loni na území ČR několikrát řešili za majetkovou trestnou činnost. Starší z dvojice byl už v minulosti v Lotyšsku odsouzený na 11 let za sérii loupeží. Kriminalisté podali podnět na vzetí obou mužů do vazby," uzavřela Siřišťová.

 

Připomeňte si čtvrteční přepadení v reportáži:

 

 

Lupiči měli obsluze čerpací stanice ve čtvrtek vyhrožovat pistolí, venku pak chtěli skočit do sporťáku, který stál u jednoho ze stojanů. Jenže posádka se ubránila, takže pachatelé museli vzít za vděk jiným autem o kus dál.

 

Policistům se auto podařilo vypátrat velmi rychle, bylo už bohužel prázdné. Přepadení se naštěstí obešlo bez zranění.

 

GALERIE: Policisté dopadli muže podezřelé z přepadení benzínky v Praze

1
/
5
Zdroj: AKTU.cz
Policisté dopadli podezřelé z přepadení benzínky v Praze - 5

TN.cz