Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ANKETA czexit

Měla by ČR vystoupit z Evropské unie? Tohle říkají Češi. HLASUJTE

Poslanci se nedávno ve sněmovně zabývali možností uspořádat referendum o vystoupení Česka z Evropské unie. Je to dobrý nebo špatný nápad? Vyrazili jsme se zeptat do ulic, co si myslí občané.

Ve Sněmovně bylo tento týden pořádně živo. Důvodem byl návrh hnutí Úsvit uspořádat referendum o vystoupení Česka z Evropské unie, který poslanci svým hlasováním zařadili na program jednání. Na návrh lidovců ale nakonec poslanci kontroverzní bod z programu jednání zase rychle vyřadili.

 

Anketa

Měla by Česká republika vystoupit z Evropské unie?

Hlasovalo 22304 lidí.

 

"Na tom, že je to blbost, nesmysl, neopodstatněná záležitost trvám, protože říkat takové nesmyslné návrhy bez reálné alternativy i jenom k diskuzi je prostě nesmysl a dokonce si myslím, že je to nebezpečné," prohlásil předseda KDU-ČSL Jiří Mihola. A co si o možném vystoupení z EU myslí námi oslovení lidé?

 

 

Ptali jsme se ve všední den dopoledne na pražském Andělu. Drtivá většina oslovených lidí by s vystoupením České republiky z EU nesouhlasila: "No to v žádném případě proboha. Vy chcete do Ruska?" odmítl důrazně tento nápad oslovený muž. "Já bych nebyl pro, do té Evropy patříme," myslí si další.

 

Ačkoliv většině oslovených se myšlenka opuštění Evropské unie příliš nezamlouvá, najdou se i zastánci tohoto případného kroku: "Já v tom nevidím nic dobrého, kdybychom nebyli v Evropské unii, tak by byl ten náš stát samostatnější," myslí si jedna z dotazovaných žen. A co si myslíte vy? Hlasujte v naší anketě!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Skandální rozhodnutí z Bruselu: Úředníci vyhánějí Rumunsko z Evropské unie!

Loučení s velikonočními vajíčky? EU je chtěla zakázat! Důvod vás dostane

TN.cz/Jakub Deml