ŘEPORYJE

Méně než 2500 korun! Učitelkám s dětmi na přejezdu dal úřad pokutu

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 28. 5. 2020
Téma:

Pražský magistrát rozhodl o pokutě pro trojici učitelek, které v Řeporyjích převáděly děti přes železniční přejezd se spuštěnými závorami a blikajícím výstražným světlem. Přesnou výši nesdělil, pohybuje se ale do 2500 korun.

Případ se odehrál začátkem února. Na záběrech internetové televize Mall.tv je vidět trojici žen v pražských Řeporyjích, jak se skupinou malých dětí pospíchají přes již blikající železniční přejezd se spuštěnými závorami.

 

A pražský magistrát nyní rozhodl o pokutě. "Ukončili jsme správní řízení a ženy byly pravomocně potrestány finanční sankcí podle zákona o silničním provozu. Nemohu sdělit přesnou částku, ale uvádím, že maximální sankce je podle zákona 2500 korun," uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman pro TN.cz.

 

 

Anketa

Je taková pokuta dostatečná?

Hlasovalo 88 lidí.

Případem se zabývala i policie. Nakonec se ukázalo, že se jedná o učitelky z mateřské školy. Případ vyvolal vlnu bouřlivých reakcí. Policie po prošetření vyhodnotila, že se nejedná o trestný čin. "Z tohoto důvodu tak byla celá věc po konzultaci s dozorujícím státním zástupcem předána příslušnému státnímu orgánu k dořešení jako podezření z přestupku v dopravě," řekl policejní mluvčí Jan Rybanský.

 

TN.cz