Smrt moderátorky

Merunka v šoku ze smrti Jurinové: Prožili jsme spolu nekrásnější roky

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
14.1. 2021 13:22
Téma:

Smrt moderátorky Evy Jurinové těžce zasáhla Zbyňka Merunku, se kterým v 90. letech moderovala Televizní noviny. Dvojice patřila k největším hvězdám nejoblíbenější zpravodajské relace v Česku. Merunka při vzpomínce na svou kolegyni svěřil televizi Nova, že s ní prožil nejhezčí roky svého života.

Někdejší hvězda Televizních novin Eva Jurinová podlehla vážné nemoci. Bylo jí 67 let. Její bývalý moderátorský kolega Zbyněk Merunka, s nímž se i po odchodu z obrazovek přátelila, je z odchodu blízké kamarádky v šoku.

 

"Z toho se budu dlouho vzpamatovávat, protože jsem o tom neměl tušení. Když jsem s ní mluvil, ona nic nenaznačovala. Nanejvýš řekla, že jí není úplně dobře. A přitom si myslím, že už ta nemoc asi u ní byla delší dobu," řekl zarmoucený Merunka televizi Nova.

 

Na roky 1995 až 1999, kdy spolu moderovali hlavní zpravodajskou relaci, oba s láskou vzpomínali. "Několikrát jsem se s Evou shodli, že v Televizních novinách to byly naše nejhezčí, nejúspěšnější léta v životě. Přitom já jsem na Novu nastoupil ve 44 letech, tak už jsem měl něco za sebou. Eva byla moc fajn kolegyně, bylo na ni naprosté spolehnutí. A to je asi při moderování zpráv v tandemu to nejdůležitější," pokračoval.

 

 

Jurinová byla dlouhá léta mluvčí pražské motolské nemocnice, v roce 2010 se z médií stáhla a začala učit rétoriku a věnovat se podnikání s manželem. Prorazila i v politice, mezi roky 2014 a 2016 byla starostkou středočeského města Sadská. Její smrt přišla nečekaně, boj s vážnou chorobou totiž tajila.

 

"Je to pro mě ta nejhorší zpráva, kam se hrabe covid," uzavřel Merunka zdrceně.

 

Kondolenční kniha

Zemřela Eva Jurinová

11:42
vzpomínáme na vás
Zdravíme tam nahoru paní Jurinovou sledovali jsme televizní noviny z s panem Zbyňkem Merunkou nikdy nezapomeneme
11:49
Stanislav Panschab
Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast nad skonem této ženy. Paní Eva Jurinová byla vždy noblesní a vždy se uměla krásně vyjadřovat. Její čeština byla vzorem pro mnohé kolegy. Děkujeme, že jste byla důležitou součástí našeho života.
11:22
Monika Lindenthalová
Je mi moc líto že tato paní zemřela byla to součást Novi,od mala sem ji vydala ve zprávách,a občas i její hlas v metru v Praze. Upřímnou soustrast rodině a prátelům kteří jí znali a trávili sní čas

 

GALERIE: Zemřela Eva Jurinová

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Eva Jurinová - 6

TN.cz