dílo zkázy

VIDEO: Obleva odkryla hotel, který smetla lavina. Zbyly jen trosky

Téma:

Nejen Itálií otřásl tragický sesuv laviny na hotel Rigopiano. Z dříve oblíbeného horského ubytování zůstala jen hromada suti, ve které zemřelo 29 lidí. Záběry z dronu ukazují zkázu měsíc po tragédii.

Čtyřhvězdičkový horský hotel Rigopiano ve středoitalském regionu Abruzzo zasypala masa sněhu v noci na 18. ledna. Podle úřadů se lavina na hotel řítila rychlostí 50 až 100 kilometrů v hodině a narazila na něj silou srovnatelnou se 4000 naloženými nákladními automobily.

 

Okolní oblast zasáhlo krátce předtím zemětřesení. Záznam z dronu ukazuje místo měsíc po tragédii. Sníh v okolí už téměř roztál. Masa sněhu hotel zdevastovala. Střecha budovy je úplně ničená.

 

 

Podle některých zpráv lavina posunula budovu o 10 metrů mimo původní základy. V místě, kde dříve stál vyhledávaný hotel pro milovníky zimních sportů, zůstaly jen trosky.

 

 

Záchranáři zoufale bojovali o život přeživších. V pátrání pokračovali několik dní v naději, že by mohli být ještě někdo naživu, to se ale nakonec nepotvrdilo. Přežilo pouze 11 lidí, včetně čtyř dětí a dvou lidí, kteří se v dané době nacházeli venku. Podařilo se také zachránit 4 štěňátka.

 

Záchranná akce byla velmi komplikovaná. Příjezdová cesta k hotelu byla po silném sněžení neprůjezdná. Záchranáři se museli dostávat k místu vrtulníkem. K prohledávání trosek nemohli ani používat těžkou techniku - hrozil další pád laviny.

Související témata:
has TN.cz