Výhled počasí

Měsíční předpověď: Do Česka vtrhne sníh a mráz! Kdy konečně přijde léto?

Sněžení - ilustrační
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto
Téma:

Následující čtyři týdny budou teplotně podprůměrné. Naopak srážek by mělo být více než obvykle. Nejchladněji bude příští týden, kdy mají teploty ráno klesat pod bod mrazu a přes den může i v nižších polohách sněžit.

"Teplotně bude první týden předpovědi (11. až 17. května) silně podprůměrný, další tři týdny předpovědi (18. května až 7. června) průměrné až mírně podprůměrné," uvedli odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v dlouhodobém výhledu počasí.

 

V příštím týdnu by se měly průměrné teploty pohybovat kolem 14 stupňů. Silné ochlazení dorazí do Česka v pondělí, kdy bude na severozápadě Čech jen sedm stupňů. Ve vyšších polohách pak může místy napadnout až 15 centimetrů mokrého sněhu.

 

Nejchladněji bude podle předpovědi v úterý, kdy noční teploty klesnou k bodu mrazu. Přes den pak naměříme maximálně 12 stupňů a sněhové pokrývky se můžeme dočkat i v nižších polohách. Až do konce pracovního týdne bude v noci kolem nuly, poté se začne oteplovat.

 

 

V dalších třech týdnech, na které ČHMÚ vydal předpověď, se pak budou teploty v souhrnu pohybovat kolem 20 stupňů. Nejtepleji by pak mělo být na začátku června, kdy teploty mohou stoupat k 25 stupňů. Co se týče srážek, bude první týden nadprůměrný, další tři průměrné.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz