Výhled počasí

MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ: Těšte se na babí léto, oteplí se až na 24 stupňů!

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 22.9. 2019 20:40

Následující čtyři týdny budou podle meteorologů teplotně průměrné. Nejtepleji má být hned příští týden, kdy mohou přes den teploty dosáhnout až 24 stupňů. Postupně se ale ochladí až k deseti stupňům.

Příští týden bude podle měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplotně nadprůměrný. Noční teploty se budou pohybovat mezi 12 a sedmi stupni, přízemní mrazíky hrozí pouze ve vyšších polohách.

 

Denní teploty se v nadcházejícím týdnu budou nejdříve pohybovat mezi 16 až 20 stupni, v jeho závěru se oteplí až na 24 stupňů. Vypadá to tedy, že už o víkendu začalo babí léto, které ale zřejmě nebude mít dlouhého trvání.

 

Hned v druhém týdnu se totiž začne ochlazovat a teploty se budou pohybovat kolem 17 stupňů. Ještě o několik stupňů méně bude v týdnu od 7. do 13. října, který by měl být podle výhledu počasí nejchladnější. Kolem 13 stupňů bude i v dalším týdnu.

 

 

"Období jako celek by mělo být srážkově průměrné. První dva týdny budou pravděpodobně průměrné až slabě nadprůměrné s týdenním úhrnem kolem 15 mm. Ostatní dva týdny budou srážkově průměrné až podprůměrné," doplnil ČHMÚ.

 

Podívejte se na páteční reportáž o počasí: 

TN.cz