Předpověď meteorologů

Měsíční výhled: Po mírném ochlazení se zase oteplí! Pršet bude i na horách

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 20:14
25.12. 2020 18:29
Téma:

Po několika teplých týdnech se na přelomu roku dočkáme ochlazení. To však bude pouze dočasné. Ve druhé polovině ledna se teploty zase zvednou. Navíc bude postupně přibývat také dešťových srážek, a to i na horách. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Předpokládáme, že období od 28. prosince 2020 do 24. ledna 2021 bude teplotně normální. V první polovině měsíce budou srážky pozvolna přibývat,“ informoval ve svém výhledu ČHMÚ.


Meteorologové očekávají na konci tohoto a začátku příštího roku výrazně ochlazení. Příští týden se budou průměrné teploty pohybovat mezi 1 až 4 °C, v noci však můžou spadnout až na -5 °C.

 


Ve druhém týdnu, tedy od 4. do 10. ledna se poté začne pozvolna oteplovat. Teploměry naměří téměř 6 °C, noci však budou chladnější. Průměrné noční teploty mohou klesnout až na -6 °C.


Nejteplejší má být podle měsíčního výhledu třetí týden. Od 11. ledna se přes den dočkáme až 7 °C. Od tohoto týdne by navíc s rostoucí teplotou mělo přibývat také srážek. V noci však můžeme očekávat teploty mezi 2 až -9 °C.


V posledním týdnu od 18. do 24. ledna se teploty budou znovu pozvolna snižovat. Přes den už teploměry naměří maximálně 5 °C. Výrazně však přituhne v noci, kdy teploty klesnou až na -12 °C.

 


Co se týče srážek, tak toto období by mělo být v normálu. Nejvíce deště se očekává po 10. lednu a vzhledem k vyšším teplotám budou srážky i na horách pravděpodobně dešťové. Sněhu se tak ani v lednu zřejmě nedočkáme.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

Související témata:
TN.cz