předpověď počasí

Měsíční výhled: Začátek zimy bude bez mrazů. Jak to vypadá se sněhem?

Počasí - sníh, slunce
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
20.11. 2020 20:20
Téma:

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal měsíční předpověď počasí a zklamal ty, kteří se těšili na pořádné ochlazení a chumelenice. V příštích čtyřech týdnech budou teploty stále mírně nadprůměrné, pod bod mrazu se tak dostanou jedině v noci. Se sněhem to také nevypadá příliš nadějně.

"Předpokládáme, že období od 23. listopadu do 20. prosince 2020 bude na našem území jako celek teplotně slabě nadprůměrné. S pokračujícím podzimem budou průměrné teploty pravděpodobně jen pozvolna klesat, ale většinou se budou pohybovat blízko rozhraní běžných a nadprůměrných hodnot," informoval ve svém pravidelném měsíčním výhledu ČHMÚ.

 

Příští týden nás čekají denní teploty okolo pěti stupňů, v některých dnech se místy mohou vyšplhat až téměř k deseti stupňům. V noci se budou pohybovat těsně nad nulou.

 

V porovnání s dlouhodobým průměrem by měl být nejteplejší druhý týden od 30. listopadu. Začátek prosince tak budou doprovázet ještě vyšší teploty než konec listopadu. Průměrně by se přes den měly pohybovat okolo šesti stupňů, v noci opět těsně nad nulou.

 

Ve třetím týdnu od 7. prosince už noční teploty klesnou pod nulu, průměrně se budou pohybovat okolo -1 stupně. Přes den se vyšplhají na pět stupňů. Z hlediska dlouhodobého průměru bude tento týden nejstudenější.

 

 

V posledním týdnu od 14. do 20. prosince se průměrné noční teploty přiblíží k -2 stupňům a přes den by měly klesnout těsně pod čtyři stupně. K nule však budou mít stále daleko.

 

Co se srážek týká, celé období bude podle ČHMÚ podprůměrné. "Takže trend postupného ubývání srážek během posledních týdnů bude pokračovat," komentují předpoveď meteorologové.

 

Relativně nejbohatší na srážky by měl být druhý týden od 30. listopadu, nejméně by jich mělo být v prvním od 23. listopadu. Pokud už tedy někde napadne sníh, závěje se s příchodem zimy očekávat příliš nedají. Rozhodně ne v nížinách.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz