Vánoce na dohled

Města a obce zdobí první vánoční stromy. Pochlubte se tím vaším!

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 20:41
16.11. 2020 16:38
Téma:

Vánoce se kvapem blíží a města i obce chystají své každoroční sváteční chlouby – vánoční stromy. Letošní strom už má vyhlídnutý město Šumperk a na náměstí už stojí v Chebu, Ústí nad Labem i Českých Budějovicích. Je otázkou, jestli se i letos mezi vánočními stromy objeví netradiční kousky, jako tomu bylo loni v Táboře a Bruntále.

Do Chebu dorazil vánoční strom už minulou středu. Podle informací města se ho podařilo ukotvit na místo během několika minut. Svůj strom mají také v Loděnicích na Berounsku. Jeho instalace ale nebyla tak idylická jako v Chebu. Hasiči se pokusili strom postavit ručně – bez úspěchu a na pomoc museli povolat těžkou techniku.

 

Zdobí vaše náměstí překrásný vánoční strom, nebo naopak křivá, holá ostuda? Pochlubte se! Zašlete nám fotografie vánočního stromu vašeho města či obce na e-mail zpravy@nova.cz nebo na náš facebook!

 

Třináctimetrová kavkazská jedle rozzáří náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Městu ji daroval soukromý majitel z nedalekých Nemanic. Budějovický strom se dle vyjádření města stal už třikrát za sebou nejkrásnějším vánočním stromem v republice a podle Českobudějovických usiluje i o čtvrtý titul.

 

Rozsvícení českobudějovického stromu proběhne online. Podívejte se na reportáž Vladimíra Hotě:

 

Na svém místě už je také vánoční strom města Úvaly. Strom, který stojí na náměstí Arnošta z Pardubic, věnovala městu jedna z místních rodin. Úvaly plánují do Vánoc vztyčit ještě jeden strom – u tamního domova pro seniory.

 

 

Vnon strom na nmst Arnota z Pardubic u stoj. Jako kad rok ho umstili pracovnci Technickch slueb za...

Zveejnil(a) Msto valy dne Ptek 13. listopadu 2020

 

Vánoční strom už zdobí také Mírové náměstí v Ústí nad Labem. Místní ale z vánoční chlouby města tolik nadšení nejsou. Upozorňují na to, že spíš než o strom, jde o tři v jednom a obava panuje také o výzdobu.

 

Ústecký strom podle tamních obyvatel moc parády nenadělá:

 

"Tvl, co je to za paskvil? Ústí zase pro ostudu, stejně ho neumí ozdobit, takže raději nic," nešetřila na facebooku kritikou uživatelka Hana. "Jaké město, takový strom," přisadil si v diskuzi uživatel Luboš.

 

 

Středočeské Milovice mají svůj strom tradičně před tamní radnicí. Jeho rozsvícení bude letos netradiční – kulturní program i samotné rozsvícení stromu si místní budou moci užít jen online.

 

Rozsvcen vnonho stromu v Milovicch bude nezvykl a netradin Dnes jsme zaali zdobit strom ped radnic msta...

Zveejnil(a) Msto Milovice dne Sobota 14. listopadu 2020

 

V sobotu postavili vánoční strom také v Jirnách v okrese Praze-východ, a ve čtvrtek v Modlanech na Teplicku. Svého stromu se 24. listopadu dočká také Šumperk. Vánoční strom do města na Olomoucku poputuje z nedaleké obce Klepáčov, kde stínil pěstovaným semenům a stejně tak musel být pokácen. Město však ujistilo, že se místní nemusí bát ostudy – strom je krásný a pravidelně rostlý.

 

Strom, který ozdobí šumperské náměstí:

 

Loni o křivé vánoční "ozdoby" nebyla nouze. V Bruntále museli svůj vánoční strom dokonce celý "přestavět", aby přestal budit dojem, že byl na náměstí postavený obráceně. V Táboře svou vánoční chloubu raději ukryli pod nános žárovek a světel.

TN.cz